1 2 330 / 30 POSTS
Zbulohen deklaratat e Ronaldos në gjykatë për evazion fiskal

Zbulohen deklaratat e Ronaldos në gjykatë për evazion fiskal

Cristiano Ronaldo është dalë të hënën para gjyqit, aty ku ka deklaruar pafajësinë e tij rreth akuzave për ikje të taksave në Spanjë. Ylli portugez ...
Stanaj përkrah me reperin e njohur botëror (Foto)

Stanaj përkrah me reperin e njohur botëror (Foto)

Këngëtari me origjinë shqiptare, Stanaj, nuk po di të ndalet. Fillimisht ai u bë i preferuari i të gjithë adhuruesve të muzikës së lehtë, sidomos m ...
Specialitet italian: Lazanje me kungullesha dhe djathë

Specialitet italian: Lazanje me kungullesha dhe djathë

Specialitet vërtet i shijshëm me kungullesha dhe tri lloje djathërash lazanja, të cilën të gjithë e preferojnë, shndërrohet në diçka të re, zbulim i k ...
PDK: Kthehemi pasi që seanca të caktohet me pajtim të partive

PDK: Kthehemi pasi që seanca të caktohet me pajtim të partive

PDK do të kthehet në seancë pasi që të arrihet një konsensus në mes partive politike për të caktuar një seancë të re. Këtë qëndrim të PDK-së e ka l ...
Milaim Zeka i PAN-it, merr pjesë në seancë

Milaim Zeka i PAN-it, merr pjesë në seancë

Deputeti i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka ka dalë kundër një vendimi të koalicionit PAN, ku bën pjesë edhe ai, duke marrë pjesë në seancën e sotme. ...
Anëtarësimi i Kosovës në Interpol, për Serbinë i papranueshëm

Anëtarësimi i Kosovës në Interpol, për Serbinë i papranueshëm

Zyrtarë serbë kanë shfaqur drojën nga anëtarësimi i mundshëm i Kosovës në Interpol, transmeton Koha.net. Kështu, Milovan Drecun, kryetar i Këshilli ...
Labinot Tahiri: Do të votoj si më thotë AKR

Labinot Tahiri: Do të votoj si më thotë AKR

Deputeti i AKR-së Labinot Tahiri ka thënë se Ramush Haradinaj e meriton të jetë në krye të Qeverisë së Kosovës. Por, i pyetur nëse do të votoj për ...
Adem Mikullovci thotë se s’ka mbledhje pa PAN-in

Adem Mikullovci thotë se s’ka mbledhje pa PAN-in

Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, i pyetur sot nëse do të vazhdojë seanca e ndërprerë dje, shfaqi shpresën se k ...
Oferta e Kadri Veselit

Oferta e Kadri Veselit

I nominuari i PAN-it për kryetar Kuvendi, Kadri Veseli, ka thënë të enjten në një intervistë dhënë Radio Televizionit të Kosovës, se ai do të tërhiqet ...
Mikullovci zë vendin, deputetët fillojnë të hyjnë në sallë

Mikullovci zë vendin, deputetët fillojnë të hyjnë në sallë

Kryesuesi i seancës, Adem Mikullovci tashmë ka zënë vendim e tij në ulësen e të parit të Kuvendit. Seanca e paraparë që të fillojë në orën 10:00, n ...
1 2 330 / 30 POSTS