1 2 3 10 / 30 POSTS

Në veri, për 146 vende pune në garë rreth 1 mijë vetë

Rreth 1 mijë kandidatë, të cilët kanë aplikuar për punë në fusha të ndryshme në Komunën e Mitrovicës Veriore, i janë nënshtruar testit i cili po mbahe ...

Pulla postare me NËNËN TEREZË zgjidhet më e mira

Juria e Çmimit Ndërkombëtar të Arteve të Filatelisë 'San Gabriello' e ka përzgjedhur pullën postare dedikuar, Himnit të Nënës Terezë,si pullën më përm ...

OKB: Shteti Islamik vazhdon gjenocidin, sulme brutale ndaj 3 mijë vajzave dhe grave në Siri

Komisioni i Organizatës së Kombeve të Bashkuara ka thënë se grupi militant, Shteti Islamik është duke kryer gjenocid kundër jazidëve, grup minoritar n ...
Tjetërsimi i shtetit per interesa personale

Tjetërsimi i shtetit per interesa personale

Nga : Fitim Redenica Situata e fundit politike në kuvendin e Republikes se Kosoves është situat joparimore dhe qesharake nga deputetët e zgjedh ...
Vuçiq merr guximin: Kosova është e humbur për Serbinë (Video)

Vuçiq merr guximin: Kosova është e humbur për Serbinë (Video)

Opinioni i presidentit serb Aleksander Vuçiq për Kosovën, i publikuar nga gazeta Blic disa ditë më parë, ka nxitur debate jo vetëm në Serbi, por edhe ...

Kremlini pajtohet me Trumpin për marrëdhëniet mes dy vendeve

Kremlini, ka thënë sot, se është pajtuar plotësisht me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump i cili ka thënë në Twitter, se marrëdhëniet e ...
Bunari me 3.500 shkallë (Video)

Bunari me 3.500 shkallë (Video)

Një bunar në Abhaneri të Indisë, i cili përbëhet nga 3.500 shkallë të ngushta që depërtojnë 35 metra në brendi të tokës, është një prej bunarëve më të ...
Albana Osmani tregon tipin e mashkullit që do e martonte (Foto)

Albana Osmani tregon tipin e mashkullit që do e martonte (Foto)

Moderatorja shumë e njohur Albana Osmani padyshim që është një nga fytyrat më të dashura dhe më të pëlqyera nga publiku shqiptar. Por kur vjen puna ...
Shkëmbinjtë misteriozë (Video)

Shkëmbinjtë misteriozë (Video)

Në pjesën veriore të Maleve Urale në Rusi, në majë të një kodrine, fshehen shtatë shkëmbinj misteriozë. Prejardhja dhe qëllimi jo i qartë i këtyre shk ...

PAN me parakushte për zgjidhje në pako

Enver Hoxhaj nga Partia Demokratike e Kosovës, pas takimit konsultativ të shefave të grupeve parlamentare, ka kërkuar të zbatohet rezultati zgjedhor, ...
1 2 3 10 / 30 POSTS