1 2 330 / 30 POSTS
Deputetët e PAN prezent në seancë

Deputetët e PAN prezent në seancë

Deputetet e koalicionit tashmë pas gjysmë ore janë kthyer ë sallën e Kuvendit të Kosovës, kur pritet të bëhet konstituimi i Legjislativit . Derisa ...
Gruaja e Rio Ferdinandit ‘çmend’ internetin me gjoksin e saj (Foto)

Gruaja e Rio Ferdinandit ‘çmend’ internetin me gjoksin e saj (Foto)

Rio Ferdinand ka qenë i suksesshëm në fushë, por definitivisht edhe jashtë fushe. E bukur si floriri! Ajo ka qenë duke shijuar çdo moment romantik ...
Mish pule i marinuar me djathë dhe domate qershi (video)

Mish pule i marinuar me djathë dhe domate qershi (video)

Shikoni këtë video dhe vetë përgatitni këtë ushqim fenomenal. Do t’ju lëshojë goja lëng vetëm duke e shikuar këtë xhirim. Përbërësit: djathë ...
Zeka: Nuk do të votoj si deputetët ballkanas, që mendojnë si kuaj

Zeka: Nuk do të votoj si deputetët ballkanas, që mendojnë si kuaj

Milaim Zeka, deputeti i Nismës, ka thënë se nuk do të votojë në baza të SMS-ëve apo shantazheve. Ai ka thënë se do të votojë krye në vete dhe jo si ...
Qëndron Kastrati në vend të Teuta Rugovës

Qëndron Kastrati në vend të Teuta Rugovës

Qëndron Kastrati i Vetëvendosjes është ulur në vendin e Teuta Rugovës të LDK-së, si deputetja më e re e legjislaturës së re të Kuvendit të Kosovës. ...
PAN nuk ka hyrë ende në sallë

PAN nuk ka hyrë ende në sallë

Deputetët e koalicionit PAN (PDK, AAK dhe Nisma) nuk kanë hyrë ende në sallën e Kuvendit. Kryesuesi i seancës, deputeti më i vjetër nga radhët e Lëviz ...
Procedura e zgjedhjes së kryetarit të Kuvendit

Procedura e zgjedhjes së kryetarit të Kuvendit

Në bazë të Kushtetutës së Kosovës parashihet që kryetarin e prezanton partia, subjekti politik apo koalicioni që ka fituar zgjedhjet parlamentare. Në ...
Adem Mikullovci gati ta drejtojë seancën (Foto)

Adem Mikullovci gati ta drejtojë seancën (Foto)

Adem Mikullovci, tashmë është ulur në karrigen e kryesuesit të Kuvendit, pasi dihet se ai do ta udhëheqë sot seancën konstituive e cila pritet të nisë ...
Delawie: Ditë e rëndësishme për formimin e Qeverisë

Delawie: Ditë e rëndësishme për formimin e Qeverisë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, thotë se dita e sotme është e rëndësishme për procesin e formimit të Qeverisë së Kosovës. Ai thotë se ...
Gjithçka gati për seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës (LIVE)

Gjithçka gati për seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës (LIVE)

Gjithçka është gati për seancën konstituive për legjislaturën e gjashtë. Deputetët kanë nisur të hyjnë në ambientet e Kuvendit, ndërsa edhe salla ë ...
1 2 330 / 30 POSTS