1 2 3 10 / 30 POSTS

Zyrtare, ky është rendi i ditës nesër në Kuvendin e Kosovës

Seanca konstituive e Kuvendit të Republikës së Kosovës do të vazhdojë nesër në orën 10:00, thuhet në kumtesën drejtuar mediave. Kuvendi i Kosovës ka ...
Fenomeni i rrallë natyror (Video)

Fenomeni i rrallë natyror (Video)

Banorët e Cape Town, një nga tri qytetet kryesore të Afrikës së Jugut, në gusht te vitit 2008, patën mundësinë që ta shohin për së afërmi një nga f ...
Projekti Latin i Florit, Klajdit, Brunos dhe Dj Vicky (Video)

Projekti Latin i Florit, Klajdit, Brunos dhe Dj Vicky (Video)

Pas shume pritjeve ka ardhur projekti me simpatiki prodhuar nga Flori, Klajdi, Bruno dhe Dj Vicky, antarëve të Threedots. Kënga titullohet 'Karma', ...
Qyteti më vjetër i shumëkatësheve në botë (Video)

Qyteti më vjetër i shumëkatësheve në botë (Video)

Shibam është qytet i lashtë, i pari në botë i cili ka pasur ndërtesa me pamje dhe funksionalitet të cilat ngjasojnë mjaft me ndërtesat e sotme. Për ...

​Seanca shtyhet për nesër në orën 10:00

Seanca konstituive është thirrur për nesër për në orën 10:00 nga kryesuesi i Kuvendit, Adem Mikullovci. Pas dramës së krijuar që nga ora 10:00 në sal ...
Fshati i flokëve të gjata në Kinë (Video)

Fshati i flokëve të gjata në Kinë (Video)

Pothuajse në gjithë botën gjatësia dhe mirëmbajtja e flokëve luan një rol të madh në jetën e grave, mirëpo për gratë e fshatit Huangluo në Kinë, flokë ...

Temperaturat e larta rrisin numrin e pacientëve në QKUK

Numri i qytetareve që ditëve të fundit kanë kërkuar ndihmë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) si pasojë e temperaturave të larta të cil ...
Pema e cila prodhon 40 lloje frutash (Video)

Pema e cila prodhon 40 lloje frutash (Video)

Artisti i Universitetit Syracuse, Sam Van Aken, ka arritur të kultivojë pemën e cila prodhon 40 lloje të ndryshme frutash! Në degët e asaj peme gjatë ...
Seanca e Kuvendit vazhdon sot (Dokument)

Seanca e Kuvendit vazhdon sot (Dokument)

Seanca konstituive e mbyllur nga kryesuesi i saj, si deputeti më i vjetër, Adem Mikullovci, pritet të vazhdojë gjatë ditës së sotme. Mikullovci u k ...
‘Porta e Ferrit’ (Video)

‘Porta e Ferrit’ (Video)

Në fshatin e vogël të quajtur Darvaza, rreth 260 km në veri të Ashgabatit, kryeqytetit të Turkmenistanit, një krater është duke u djegur që nga vitit ...
1 2 3 10 / 30 POSTS