1 2 10 / 17 POSTS

Përfundon procesi i regjistrimit të deputetëve të Legjislaturës VI

Prishtinë, 2 gusht - Ka përfunduar sot procesi i regjistrimit të deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës të Legjislaturës VI, njoftoi Zyra për ...
Ish-Presidenti Bush emocionohet me letrën e Pavarësisë nga Kosova (Foto)

Ish-Presidenti Bush emocionohet me letrën e Pavarësisë nga Kosova (Foto)

Ambasadorja e Kosovës, Vlora Çitaku është takuar me ish-presidentin amerikan George W. Bush në Dallas të Teksasit. Sipas njoftimit të Ambasadës së ...

Agjenti konfirmon: PSG do të paguajë rekord 222 milionë euro që Barca i kërkon

Agjenti i Neymarit ka konfirmuar se Paris Saint –Germain do të paguajë klauzolën prej 222 milionë eurosh që e kërkon Barcelona. Katalanasit kanë ko ...
Gjoksi apo këngët e bënë të famshme Encën? (Foto)

Gjoksi apo këngët e bënë të famshme Encën? (Foto)

Këngëtarja provokative shqiptare, Enca, ka publikuar një imazh tejet kontrovers. Ajo në rrjetin social InstaStory ka publikuar një foto ku shihet t ...
Këmishët e meshkujve janë fustane të reja! (Video)

Këmishët e meshkujve janë fustane të reja! (Video)

Shikoni katër mënyra gjeniale që këmishën e të dashurit tuaj ta shndërroni në fund dhe fustan. Me pak kreativitet dhe fantazi do të keni fustan me ...
Bollguri zvogëlon kolesterolin, rrit efektin e antibiotikëve, zgjon epshin (Foto)

Bollguri zvogëlon kolesterolin, rrit efektin e antibiotikëve, zgjon epshin (Foto)

Bollguri është një ushqim që krijohet nga mielli i tërshërës. Interesimi në bollgur është rritur në mënyrë të konsiderueshme gjatë 20 vjetëve të fundi ...

NBA, Beyonce mund të blejë Houston Rockets

Houston Rockets po përjeton një verë intensive. Së fundmi, në radhët e skuadrës teksane ka ardhur Chris Paul, ndërkohë që është rinovuar kontrata me J ...

Afganistan: Sulm vetëvrasës kundër trupave të NATO-s

Në shënjestër të një sulmi vetëvrasës sot në pjesën jugore të Afganistanit, ishte një konvoj i trupave të NATO-s, nga i cili ka pasur edhe viktima, ka ...
Aksidentohet reperi i njohur (Foto)

Aksidentohet reperi i njohur (Foto)

Këngëtari dhe reperi i njohur amerikan Benjamin Hammond Haggerty, është i njohur me emrin e tij artistik si Macklemore, ka pësuar një aksident të rënd ...

Kosova siguron kredi prej 34 milionë euro nga Banka Botërore

Zyrtarë të Qeverisë në largim të Kosovës dhe përfaqësuesit e Bankës Botërore kanë nënshkruar dy marrëveshje për kredi, që kapin shumën prej 34.3 milio ...
1 2 10 / 17 POSTS