Më 3 gusht, Kosova me Kuvend të ri apo një hap drejt zgjedhjeve?

Më 3 gusht, Kosova me Kuvend të ri apo një hap drejt zgjedhjeve?

Në prag të mbledhjes konstituive të Kuvendit të Kosovës, mbetet ende mjaft e paqartë se a do të mund të krijohet shumica parlamentare dhe a do të mund ...
Vajza identike me Luana Vjollcën (Foto)

Vajza identike me Luana Vjollcën (Foto)

Luana Vjollca konsiderohet një prej femrave më seksi shqiptare. Por, një sozi e saj më pak e njohur gjendet në mesin tonë, e që nuk dallon shumë pr ...
BIK reagon ndaj kërcënimeve me vdekje përmes grafiteve

BIK reagon ndaj kërcënimeve me vdekje përmes grafiteve

Bashkësia Islame e Kosovës ka reaguar lidhur me grafitet e shkruara në muret e Fakultetit Filologjik të Universitetit të Prishtinës, përmes së cilave ...
Mustafa largohet nga rezidenca Rugova, ja çfarë thotë

Mustafa largohet nga rezidenca Rugova, ja çfarë thotë

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa nuk ka treguar për arsyet e vizitës së tij të para pak minutave në rezidencën e familjes së presidentit të ndjerë Ibrah ...
Kërcënohen me jetë Thaçi, Kurti, Ahmeti e Tërnava

Kërcënohen me jetë Thaçi, Kurti, Ahmeti e Tërnava

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti dhe i pari i bashkësisë islame, Naim Tërnava, janë kërcënuar publikisht, me anë ...
Rrah babanë dhe vëllain, policia arreston një person në Gjilan

Rrah babanë dhe vëllain, policia arreston një person në Gjilan

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Gjilan, i cili dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj babait dhe vëllait të tij. 'Është arrestuar i dyshua ...
E urreni në serial, por jo në jetën e saj reale (Foto)

E urreni në serial, por jo në jetën e saj reale (Foto)

'Zejnepi' nga seriali 'Kara Sevda', ka njërin ndër rolet kryesore. Ajo është një personazh i gjendur mes dashurisë së gabuar dhe familjes. Në seria ...
Trajkoviq kundër Daçiqit, ‘ndarja e Kosovës sjell destabilitet’

Trajkoviq kundër Daçiqit, ‘ndarja e Kosovës sjell destabilitet’

Projekti për ndarje të Kosovës është zgjidhje jokreative dhe tregues se në Qeverinë e Serbisë ka pleq me zgjidhje të vjetruara, thotë Rada Trajkoviq. ...
Kurti: Ndërkombëtarët nuk e kundërshtojnë qeverisjen e VV-së

Kurti: Ndërkombëtarët nuk e kundërshtojnë qeverisjen e VV-së

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, është regjistruar sot si deputet për legjislaturën e re. Në një prononcim për gaz ...
Gjendje e jashtëzakonshme në trafik, 17 të vdekur për një muaj

Gjendje e jashtëzakonshme në trafik, 17 të vdekur për një muaj

Aksidentet e shumta me fatalitet kanë krijuar një gjendje të jashtëzakonshme në komunikacionin rrugor, thonë autoritetet e rendit. Vetëm gjatë muaj ...
10 / 10 POSTS