1 2 3 4 5 44 30 / 437 POSTS
Humb jetën punëtori kosovar në Gjermani, e zë ekskavatori

Humb jetën punëtori kosovar në Gjermani, e zë ekskavatori

Dita e djeshme rezultoi të jetë e kobshme për një person rreth moshës 40 vjeçare nga Suhareka. Kosovari nga Suhareka i cili po zhvillonte veprimtar ...
Ribashkohen pas 20 vjetësh aktorët e Titanicut

Ribashkohen pas 20 vjetësh aktorët e Titanicut

Filmi i tyre Titanic mund të ketë përfunduar me një tragjedi. Por aktorët Leonardo DiCaprio, Kate Winslet dhe Billy Zane ishin të gjithë të buzëqes ...
Sallatë e frutave me jogurt

Sallatë e frutave me jogurt

Përbërësit: Dy banane Një portokall i madh Një kivi Një hurmë Dy molla të ëmbla Një gotë jogurt Një lugë gjelle lëng l ...
Kim Jong Un: Raketat e Koresë V. mund të përfshijnë tërë SHBA-në

Kim Jong Un: Raketat e Koresë V. mund të përfshijnë tërë SHBA-në

Lideri i Koresë Veriore, Kim Jong Un, duke përshëndetur shkencëtarët pas lansimit të raketës balistike interkontinentale Lideri i Koresë Veriore, K ...
Partitë politike të gatshme për zgjedhjet lokale në Maqedoni

Partitë politike të gatshme për zgjedhjet lokale në Maqedoni

Partitë politike në Maqedoni tashmë kanë intensifikuar aktivitet partiake në terren dhe thonë janë të gatshme të futen në garë zgjedhore. Siç ka paral ...
Ahmetaj thërret për ratifikim sa më të shpejtë të marrëveshjes për demarkacion

Ahmetaj thërret për ratifikim sa më të shpejtë të marrëveshjes për demarkacion

Ministrja në detyrë e Integrimeve Evropiane, Mimoza Ahmetaj thotë se lufta kundër korrupsionit është objektiv të cilin si shtet duhet që ta ndjekim në ...
Të enjten dëshmohet në kuvend nëse i kanë numrat

Të enjten dëshmohet në kuvend nëse i kanë numrat

Kadri Veseli dhe Ramush Haradinaj ketë të enjte do ta dëshmojnë nëse i kanë siguruar numrat e nevojshëm në Kuvend. Në ketë ditë do të shihet nëse i ...
Era merr kërcënime nga Rusia, nuk udhëton për koncertin në Moskë

Era merr kërcënime nga Rusia, nuk udhëton për koncertin në Moskë

Era Istrefi nuk udhëton fare për koncertin në Moskë. Në Moskë nga sot fillon festivali Evropa Plus me performanca 'live' ku është pritur të performojn ...
Osmani: Deklarimet e PAN-it se i ka numrat, deklarime të një projekti të dështuar

Osmani: Deklarimet e PAN-it se i ka numrat, deklarime të një projekti të dështuar

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani, pas regjistrimit të saj si deputete tha se, 'deklarimet e koalicionit PAN, se i kanë numrat janë deklarime të një pr ...
Gjilani së shpejti bëhet me park e shëtitore

Gjilani së shpejti bëhet me park e shëtitore

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka vendosur sot pllakat e para të granitit për rregullimin e shëtitores mbi lumin 'Mirusha', duke krijuar ...
1 2 3 4 5 44 30 / 437 POSTS