1 2 10 / 13 POSTS
Era merr kërcënime nga Rusia, nuk udhëton për koncertin në Moskë

Era merr kërcënime nga Rusia, nuk udhëton për koncertin në Moskë

Era Istrefi nuk udhëton fare për koncertin në Moskë. Në Moskë nga sot fillon festivali Evropa Plus me performanca 'live' ku është pritur të performojn ...
Osmani: Deklarimet e PAN-it se i ka numrat, deklarime të një projekti të dështuar

Osmani: Deklarimet e PAN-it se i ka numrat, deklarime të një projekti të dështuar

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani, pas regjistrimit të saj si deputete tha se, 'deklarimet e koalicionit PAN, se i kanë numrat janë deklarime të një pr ...
Gjilani së shpejti bëhet me park e shëtitore

Gjilani së shpejti bëhet me park e shëtitore

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka vendosur sot pllakat e para të granitit për rregullimin e shëtitores mbi lumin 'Mirusha', duke krijuar ...
Wall Street Journal: Ballkani, kriza e ardhshme e Evropës

Wall Street Journal: Ballkani, kriza e ardhshme e Evropës

Rusia dhe Turqia nxisin trazira, SHBA s’mendon për një tjetër luftë në Ballkan, ndërsa BE-ja po përqendrohet në problemet e veta. Në një takim të m ...
Motori përplaset në Rrugën e Kombit, vdes i riu nga Gjilani (Foto)

Motori përplaset në Rrugën e Kombit, vdes i riu nga Gjilani (Foto)

Një shtetas nga Kosova humbi jetën paraditen e sotme në një aksident rrugor në afërsi të tunelit të Kalimashit. Portali zico.tv mëson se viktima ës ...
Pamje nga zjarri që kaploi lokalin në Velipojë (Video)

Pamje nga zjarri që kaploi lokalin në Velipojë (Video)

Një lokal në zonën e plazhit të Velipojës është përfshirë nga flakët paraditen e të premtes. Dyshohet se shkaktar i zjarrit ka qënë një bombul gaz ...
Apeli liron nga akuza kryetarin e OSHP-së, Hysni Hoxha

Apeli liron nga akuza kryetarin e OSHP-së, Hysni Hoxha

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka aprovuar si të bazuar ankesën e avokatit mbrojtës, kundër një aktgjykimi të Gjykatës Themelore në Prishtinë, të datës ...
Emirin e njihni por jo të dashurën e tij (Foto)

Emirin e njihni por jo të dashurën e tij (Foto)

Kaan Urgancioglu ka publikuar lidhjen e tij. Ai është kapur nga fotografët me të dashurën duke shkuar në një festë. Kaan është njëri ndër aktorë ...
Lirohet nga të gjitha akuzat Lirim Jakupi

Lirohet nga të gjitha akuzat Lirim Jakupi

Lirim Jakupi, ish-luftëtari i tri luftërave në trojet shqiptare, atë të Kosovës, të Luginës së Preshevës, Medvegjës e Bujanocit, si dhe luftës së Maqe ...
Sot mbyllet regjistrimi i deputetëve të legjislaturës së re

Sot mbyllet regjistrimi i deputetëve të legjislaturës së re

Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës sot kanë ditën e fundit të regjistrimit si deputetë. Sipas një njoftimi të Kuvendit të ...
1 2 10 / 13 POSTS