Behgjet Pacolli niset për pushime (Foto)

Behgjet Pacolli niset për pushime (Foto)

Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se për disa ditë po nis pushimet e tij. Me një fotografi ku shihet në avionin e tij privat, i s ...
‘Kosova mund të hyjë në Interpol, sigurt jo në UNESCO’

‘Kosova mund të hyjë në Interpol, sigurt jo në UNESCO’

Situata me anëtarësimin e Kosovës në Interpol është më e komplikuar nga ajo me pranimin në UNESCO. Është e qartë se për pranim në UNESCO, Kosova n ...
Katër këngëtare shqiptare ne festivalin e Moskës (Foto)

Katër këngëtare shqiptare ne festivalin e Moskës (Foto)

Katër këngëtare shqiptare do të marrin pjesë në njërin prej festivaleve më modern të muzikës 'Evropa Plus' në Moskë. Dua Lipa, Bebe Rexha, Era Istr ...
Lidershipi i Talat Xhaferit premton avancim të pozitës së shqiptarëve në Maqedoni

Lidershipi i Talat Xhaferit premton avancim të pozitës së shqiptarëve në Maqedoni

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami është pritur sot nga kryetari i Parlamentit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi. ...
I dashuri i saj u nda nga jeta, flet për herë të parë Fjolla Morina

I dashuri i saj u nda nga jeta, flet për herë të parë Fjolla Morina

Këngëtarja e njohur Fjolla Morina prej pak kohësh është shkëputur disi nga vëmendja e medias. Nga postimet e ndryshme në rrjetet sociale, bukuroshja n ...
Vajza vjedh telefonin në një dyqan në Prishtinë (Video)

Vajza vjedh telefonin në një dyqan në Prishtinë (Video)

Kjo video paraqet një vajzë teksa vjedhë telefonin dhe ikën. Ngjarja ka ndodhur në një dyqan në Prishtinë, përkatësisht prapa Teatrit Kombëtar. ...
Gjykata ia lejon Frashër Krasniqit të shkojë në Kuvend

Gjykata ia lejon Frashër Krasniqit të shkojë në Kuvend

Gjykata ia ka aprovuar deputetit të zgjedhur të Kuvendit të Kosovës, Frashër Krasniqit kërkesën për regjistrim si deputet dhe pjesëmarrje në seancën k ...
Kardiokirurgjia me dy doktorë

Kardiokirurgjia me dy doktorë

Klinika e Kardiokirurgjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka vetëm dy kardiokirurg. Përkundër mungesës së madhe të resurseve njerëzore në ...
8 / 8 POSTS