1 2 3 10 / 27 POSTS
Ilir Meta bën betimin e presidentit të Shqipërisë

Ilir Meta bën betimin e presidentit të Shqipërisë

Në Shqipëri, kryetari i ri i shtetit, Ilir Meta, bëri të hënën betimin në parlament. Meta, me fjalimin e tij, u zotua se do të angazhohet në respek ...
Shqipërija në stërvitjen e NATO-S për stabilitetin rajonal

Shqipërija në stërvitjen e NATO-S për stabilitetin rajonal

Forcat e Armatosura të Shqipërisë morën pjesë në stërvitjen e përvitshme 'Saber Guardian'. Stërvitja u organizua nga vendet anëtare të NATO-s dhe p ...
Linkin Park kujtojnë frontmenin e vetvrarë: Të duam e na mungon shumë

Linkin Park kujtojnë frontmenin e vetvrarë: Të duam e na mungon shumë

Rock grupi, Linkin Park, me anë të një mesazhi emocional, ka kujtuar frontmenin e vetvrarë, Chester Beninngton. Vokalisti spektakolar shokoi të gji ...
Europol: Janë arrestuar 107 persona për trafikim të njerëzve

Europol: Janë arrestuar 107 persona për trafikim të njerëzve

Agjencia e zbatimit të ligjit e Bashkimit Evropian, Europol, ka njoftuar sot se 107 vetë janë arrestuar në kuadër të hetimeve të gjëra për trafikim nj ...
Afganistan: Nga sulmi vetëvrasës taliban janë vrarë 26 vetë

Afganistan: Nga sulmi vetëvrasës taliban janë vrarë 26 vetë

Pjesëtarët e forcave të sigurisë afgane dhe ata të NATO-s e kontrollojnë vendin ku ka ndodhur një sulm i mëparshëm me makinë-bombë në Kabul Zyrtarë ...
Ushqimet që nuk duhet t’i ringrohim

Ushqimet që nuk duhet t’i ringrohim

Të gjithëve na ndodhur që ushqimet e ditës së kaluar t’i ngrohim dhe t’i hamë të nesërmen, apo ndoshta edhe më vonë. Edhe pse është një metodë që shum ...
Muzika si terapi për Bebe Rexhën (Video)

Muzika si terapi për Bebe Rexhën (Video)

Bebe Rexha e ka publikuar një video në rrjetet sociale, ku paraqitet duke kënduar. Këngëtarja shqiptare me famë botërore ndodhet në dhomën e saj të ...
Vuçiq: Dialogu i brendshëm për Kosovën është vendimtar për Serbinë

Vuçiq: Dialogu i brendshëm për Kosovën është vendimtar për Serbinë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka vlerësuar se dialogu i brendshëm për Kosovën është vendimtar për ardhmërinë e Serbisë dhe të popullit serb. ...
Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nesër mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës, me përfaqësuesit e partive parlamentare. Në mbledhjen e nesërme, të thirrur ...
Diva e skenave botërore Jennifer Lopez feston sot ditëlindjen (Foto)

Diva e skenave botërore Jennifer Lopez feston sot ditëlindjen (Foto)

Diva e skenave botërore Jennifer Lopez feston sot ditëlindjen.48-vjetori I lindjes e ka gjetur këngëtaren në Miami së bashku me të dashurin e saj. ...
1 2 3 10 / 27 POSTS