1 2 3 10 / 28 POSTS
‘High4Real’, goditja Babastars për këtë verë (Video)

‘High4Real’, goditja Babastars për këtë verë (Video)

Anëtarët e ‘labelit’ të mirënjohur Babastars, kanë publikuar projektin e madh të kësaj vere që e kanë realizuar me videoklip. Kënga me titull 'High ...
Poloni: Presidenti ka vërejtur të meta në legjislacionin kundërthënës

Poloni: Presidenti ka vërejtur të meta në legjislacionin kundërthënës

Andrzej Lapinski, zhëdhënës i presidentit të Polonisë, Andrzej Duda, tha se presidenti ka parë të meta në legjislacionin kontestues të miratuar nga Se ...
Rinis faza e fundit e rregullimit të Sahat Kullës në Gjilan

Rinis faza e fundit e rregullimit të Sahat Kullës në Gjilan

Ka rifilluar faza e fundit e rregullimit të Sahat Kullës në Gjilan, projekt i cili po realizohet nga Komuna e Gjilanit në bashkëfinancim me Ministrinë ...
Vetëvendosja ka shpallë të hapura zgjedhjet e brendshme partiake

Vetëvendosja ka shpallë të hapura zgjedhjet e brendshme partiake

Lëvizja Vetëvendosje ka shpallë të hapura zgjedhjet e brendshme partiake për kandidatët për kryetarë komunash dhe asamblistë, për zgjedhjet lokale të ...
Liverpooli mposht Leicesterin, fiton trofeun e Azisë (Video)

Liverpooli mposht Leicesterin, fiton trofeun e Azisë (Video)

Liverpooli ka mposhtur Leicester Cityn në finalen e trofeut të Azisë në kuadër të përgatitjeve para sezonale të të dy skuadrave nga Liga Premier. D ...
Beyonce ‘hiqet’ nga muzeu

Beyonce ‘hiqet’ nga muzeu

Pas kritikave të shumta për ngjyrën e lëkurës statuja prej dylli e Beyonce është hequr nga muzeu Madame Tussauds në Nju Jork. New York Times shkrua ...
Në Kosovë numri i papunësisë i lartë, kompanitë ankohen se nuk po gjejnë punëtor

Në Kosovë numri i papunësisë i lartë, kompanitë ankohen se nuk po gjejnë punëtor

Në Kosovë pothuajse për çdo vit, kompanitë private, konkretisht ato në sektorin e bujqësisë, ndërtimtarisë dhe lokalet shërbyese, përballen me problem ...
Hong Kongu ‘vendi më aktiv’ në botë (Video)

Hong Kongu ‘vendi më aktiv’ në botë (Video)

Aktiviteti fizik është njëra nga mënyrat më të mira për të humbur peshë. Ndërkohë që humbni kilogramët e tepërt, ju po ashtu forconi muskujt e trupit ...
MASHT-I arkëton 150 mijë euro nga testi i maturës

MASHT-I arkëton 150 mijë euro nga testi i maturës

Mbi 150 mijë euro janë të hyrat vjetore nga testi i maturës në Kosovë. Derisa pagesa prej 5 euro për çdo maturant konsiderohet e arsyeshme, kërkohet q ...
Laptopi i parë me mbushje pa tela (Video)

Laptopi i parë me mbushje pa tela (Video)

Laptopi i kompanisë Dell, Latitude 72 85 është pajisja e parë e këtij lloji në botë, e cila mbështet mbushjen pa tela. https://www.youtube.com/watc ...
1 2 3 10 / 28 POSTS