1 2 10 / 15 POSTS
Një 35 vjeçar nga Prishtina mbytet në Velipojë, hyri për të shpëtuar gruan

Një 35 vjeçar nga Prishtina mbytet në Velipojë, hyri për të shpëtuar gruan

Një shtetas i Kosovës është mbytur në orët e pasdites në plazhin e Velipojës. Siç njofton policia e Shkodrës, ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:15. ...
Thaçi: Kryerësit e gjenocidit gjenden në institucionet e Serbisë

Thaçi: Kryerësit e gjenocidit gjenden në institucionet e Serbisë

Presidenti Hashim Thaçi duke komentuar mbi pritjet e dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës në Bruksel, ka shprehur besimin se shumë shpejt do të arrij ...
Hasi: Jam nga Kosova, Shqipëria – Tifozët: ‘Kosova është Serbi’

Hasi: Jam nga Kosova, Shqipëria – Tifozët: ‘Kosova është Serbi’

Besnik Hasi, trajner i Olimpiakosit, Greqi, me lojtarët e ekipit të vet ka bërë provën e përgjithshme. Dje, ekipi i tij është ndeshur me ekipin e s ...
LAA: Nuk ka marrëveshje me PAN-in dhe Haradinajn

LAA: Nuk ka marrëveshje me PAN-in dhe Haradinajn

Partitë e koalicionit LAA, Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca Kosova e Re dhe Alternativa kanë rikonfirmuar se nuk kanë lidhur asnjë marrëveshje, q ...
Emergjencën e telefonon përmes gjurmës së gishtit

Emergjencën e telefonon përmes gjurmës së gishtit

Apple ka patentuar një proces që i jep mundësinë përdoruesve të telefonojnë në mënyrë të fshehtë numrin e emergjencës, vetëm me gjurmët e gishtave. ...
Pse mbahen bashkë me të burgosur ordinerë edhe Luftëtarët Shqipëtar në burgjet e Republikës së Kosovës!

Pse mbahen bashkë me të burgosur ordinerë edhe Luftëtarët Shqipëtar në burgjet e Republikës së Kosovës!

Nga Skender Jashari   Gjatë qëndrimit tim prej 16 tetor 2012 deri më 31 qershor 2016, në burgjet e Republikës së Kosovës si i burgosur poli ...
Krizë në martesë? Meda sqaron me imazhin e fundit (Foto)

Krizë në martesë? Meda sqaron me imazhin e fundit (Foto)

Këngëtari Meda është një personazh mjaft i përfolur në mediat rozë. Shpesh në media është diskutuar edhe jeta e tij private, ndërsa disa thashethem ...
Doktorët konfirmojnë: Qepa e kuqe bën mrekulli për gjëndrat tiroide

Doktorët konfirmojnë: Qepa e kuqe bën mrekulli për gjëndrat tiroide

Një doktor rus nga St. Petersburg, Igor Knjazkin, ka zbuluar ilaçin e përsosur për gjëndrat tiroide. I vetmi përbërës që nevojitet për këtë teknikë ma ...
Thaçi: E gjithë Kosova do të lutet për ju John McCain

Thaçi: E gjithë Kosova do të lutet për ju John McCain

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shprehur mbështetjen për senatorin amerikan John McCain, i cili është diagnostikuar me kancer në tru. Përmes ...
Plagosen 3 gra në një dasmë në Suharekë

Plagosen 3 gra në një dasmë në Suharekë

Tërnje-Suharekë, 20 korrik – Mbrëmë rreth orës 22:38 minuta, në një dasmë në fshatin Tërnje të Suharekës, nga të shtënat e pakontrolluara nga dy armë ...
1 2 10 / 15 POSTS