1 2 10 / 14 POSTS
Shkëlzen Jetishi publikon këngën e re, ka një mesazh të fuqishëm! (Video)

Shkëlzen Jetishi publikon këngën e re, ka një mesazh të fuqishëm! (Video)

Shkelzen Jetishi, i njohur si Xeni ka publikuar projektin më të ri. 'Këngët e reja t’i këndojmë por të vjetrat mos t'i harrojmë', me producentin Em ...
Dalool e Ardian Bujupi publikojnë ‘Te du krejt’ (Video)

Dalool e Ardian Bujupi publikojnë ‘Te du krejt’ (Video)

Pas dy bashkëpunimeve që ata kishin mes vete, këngëtari i njohur Ardian Bujupi dhe Lulzim Abdullahu i njohur si Dj Dalool kanë vendosur që për fansat ...

Peticion kundër ndërtimit të xhamisë në Dardani

Një grup i qytetarëve të Prishtinës kanë kërkuar nga Bashkësia Islame e Kosovës dhe nga Komuna e Prishtinës që të mos e lejojnë ndërtimin e xhamisë në ...

Rihapet shoqata e Gastronomëve në Komunën e Prishtinës, Petrit Kllokoqi zgjidhet në krye të saj

Pas iniciativës së disa pronarëve të kafiterive, klubeve dhe restoranteve të Prishtinës është riahapur Shoqatën e Gastronomëve. Një ditë pas rihapj ...
Ermali, Meti dhe Fatoni bëhen bashkë te ‘Astoria Lounge’ (Foto)

Ermali, Meti dhe Fatoni bëhen bashkë te ‘Astoria Lounge’ (Foto)

Gjilani bëhet vendi në të cilin mbrëmjet tani e tutje do të jenë më të veçanta. 'Astoria Lounge' do të hapë terasën verore me 15 korrik nga ora 20: ...
Dasma e Turit dhe Orindës, zbulohen detajet speciale (Foto)

Dasma e Turit dhe Orindës, zbulohen detajet speciale (Foto)

Dasma e dy prej moderatorëve ndër më të njohurit shqiptarë, mesa duket do të jetë përtej çdo parashikimi. Kjo duket që nga detajet se si ftesa ish ...
Genta Ismajli publikon foto lakuriq në pishinë pranë një mashkulli (Foto)

Genta Ismajli publikon foto lakuriq në pishinë pranë një mashkulli (Foto)

Ajo është padyshim njëra ndër këngëtaret më të njohura të estradës. Bëhet fjalë për këngëtaren e njohur Genta Ismajli e cila që në fillim të karrie ...

Goditje e re ligjore mbi urdhrin e ndalim-udhëtimit në SHBA

Një gjykatës në Shtetet e Bashkuara vendosi kundër kufizimeve të udhëtimit ndaj shtetasve të gjashtë vendeve me shumicë myslimane, të cilët kanë të af ...

Raporti i ORCA-s gjen shumë parregullsi në Universitetin e Prishtinës

Mungesa në konsultime, vonesa në ligjërata, mbajtja e provimeve nga asistentët, janë vetëm disa në të gjeturat për profesorët e Universitetit të Prish ...
Ky gjest i kosovarit ka mahnitur amerikanët në SHBA (Video)

Ky gjest i kosovarit ka mahnitur amerikanët në SHBA (Video)

Një kosovar nga Rahoveci, Esheref Haxhiu, që po kryen studimet PhD në Poloni, ka mahnitur disa amerikanë në SHBA. Haxhiu, që për momentin gjendet p ...
1 2 10 / 14 POSTS