1 2 10 / 15 POSTS
Shyhrete Behluli publikon ‘Mire Po Lujkan Nusja e Vjehrra’ (Video)

Shyhrete Behluli publikon ‘Mire Po Lujkan Nusja e Vjehrra’ (Video)

Shyhrete Behluli ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor. Fjala është për këngën me titull "Mire Po Lujka Nusja e Vjehrra", shkruan zico.tv ...
Bie në tokë pa ndjenja lojtari i Ajaxit, dërgohet me helikopter në emergjencë (Foto/Video)

Bie në tokë pa ndjenja lojtari i Ajaxit, dërgohet me helikopter në emergjencë (Foto/Video)

Mesfushori i Ajaxit, Abdelhak Nouri, ka rënë në tokë pa ndjenja në ndeshjen miqësore me Werder Bremen. Ndeshja miqësore mes Ajax dhe Werder Bremen ...

Në rast të bllokadës nga Presidenti, ndërkombëtarët mund të ndërhyjnë për mandatarin e dytë

Interpretimi i dhënë nga Gjykata Kushtetuese e Kosovës, në vitin 2014, në lidhje me caktimin e mandatarit për formimin e Qeverisë, duket se nuk i ...

Rritje shqetësuese e aksidenteve me fatalitet në Kosovë

Referuar statistikave të Policisë së Kosovës lidhur me numrin e aksidenteve në trafikun rrugor, megjithëse vërehet një rënie e numrit të aksidenteve m ...
Vdes akrobati, bie nga 30 metra lartësi në sytë e mijëra spektatorëve (Video +18)

Vdes akrobati, bie nga 30 metra lartësi në sytë e mijëra spektatorëve (Video +18)

Me jetë i ka kushtuar rrëzimi një akrobati gjatë një festivali të muzikës në Madrid të Spanjës. Kjo për faktin se, pasi kishte rënë nga një largësi ...

Certifikohen zgjedhjet, hapet rruga për krijimin e institucioneve të Kosovës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka certifikuar sot rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 11 qershorit. Rezultatet sipas ulëseve t ...

Policia në Greqi arreston 6 serbë për vrasjen e një amerikani

Policia e Greqisë ka njoftuar sot se i ka arrestuar 8 vetë, përfshirë 6 shtetas të Serbisë, lidhur me vrasjen e një turisti amerikan, i cili ishte rra ...

Vendkalimi kufitar Stanqiq-Bellanoc pritet të hapet në shtator

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka shprehur sot besimin se shumë shpejt do të bëhet hapja e vendkalimit kufitar Bellanovc-Stanqiq, e cil ...

1 metër breshër në Spanjë, ndërsa tornado në Itali (Video)

Mot i lig me erëra të fuqishme gjatë vikendit por edhe sot ka goditur vende të Evropës dhe prapa ka lënë pamje apokaliptike, derisa fenomenet ndryshon ...

Dita e fundit e bisedimeve në samitin e G20-ës

Liderët sot hyjnë në ditën e fundit të bisedimeve në takimin e G20-ës në Hamburg, ndërsa zyrtarët po përpiqen të kapërcejnë përçarjet me SHBA-në për ç ...
1 2 10 / 15 POSTS