1 2 3 10 / 23 POSTS
Dikur armiq Ledri dhe Noizy, ndërsa tani miq shumë të mirë (Foto/Video)

Dikur armiq Ledri dhe Noizy, ndërsa tani miq shumë të mirë (Foto/Video)

Dikur njiheshin për konfliktet që kishin me njëri-tjetrin. Mirëpo ka kohë që ata kanë rregulluar raportet e tyre dhe kanë lënë të kaluarën prapa. B ...

Takimi i parë Trump-Putin (Video)

Presidenti amerikan Donald Trump dhe homologu i tij rus Vladimir Putin, për herë të parë janë takuar direkt dhe kanë shtrënguar duart, në samitin G20 ...
Pllakat e gramafonit, Sony sërish do t’i prodhojë ato (Video)

Pllakat e gramafonit, Sony sërish do t’i prodhojë ato (Video)

Gjiganti i industrisë elektronike të Japonisë, Sony nga prodhimi i vet kishte larguar pllakat e gramafonit në vitin 1989, kur kërkesat kishin rënë në ...
9 muaj të shtatzënisë në 4 minuta (Video)

9 muaj të shtatzënisë në 4 minuta (Video)

Kjo video ju tregon në vetëm katër minuta atë se si një fëmijë vjen në këtë botë, prej mbetjes shtatzënë e deri tek lindja. Videoja ofron pamje n ...
Keni parë 0 Euro? (Video)

Keni parë 0 Euro? (Video)

Në ekonominë moderne puna e dhënë paguhet me para në vend të të mirave materiale. Blerja e të mirave materiale si kursimet e tyre bëhen në vlerë të pa ...
Ky është autobusi i së ardhmes, ka edhe mbushës për telefon (Video)

Ky është autobusi i së ardhmes, ka edhe mbushës për telefon (Video)

Duhet ta shihni patjetër këtë. Ky është autobus që në të ardhmen do të jetë pjesë e çdo qyteti. Ka mbushës elektronik për telefon si dhe wireless ...
Kërcimi mbi fëmijët ‘El Coalcho’, festivali i çuditshëm i Spanjës (Video)

Kërcimi mbi fëmijët ‘El Coalcho’, festivali i çuditshëm i Spanjës (Video)

Një person i veshur si djalli kërcen mbi foshnjat në festivalin më të çuditshëm vjetor. Quhet “El Coalcho”, apo kërcimi mbi fëmijët, që daton që ng ...
‘Druri i jetës’ në Bahrejn, magnet për turistët (Video)

‘Druri i jetës’ në Bahrejn, magnet për turistët (Video)

Atje ku nuk ekziston asnjë formë e jetës ka mbirë mrekullia, druri i jetës katër decenie i vjetër i cili është bërë njëri ndër atraksionet kryesore të ...
Kështjellat më fantastike që nuk i keni parë (Video)

Kështjellat më fantastike që nuk i keni parë (Video)

Arkitektët e Epokës Mesjetare kanë qenë gjeni të vërtetë. Ata kanë ndërtuar kështjella duke e kombinuar praktikën e rrallë me pamjen e mahnitshme. ...
Babastars në Tiranë sonte promovojnë ‘High 4 real’ (Foto)

Babastars në Tiranë sonte promovojnë ‘High 4 real’ (Foto)

Babastars kanë zgjedhur një mënyrë krejt të veçantë të promovimit të projektit të ri. Është performanca speciale në Folie Terrace në Tiranë ajo që ...
1 2 3 10 / 23 POSTS