1 2 10 / 12 POSTS
Yjet e estradës shqiptare të cilët u bënë prindër në vitin 2017 (Foto)

Yjet e estradës shqiptare të cilët u bënë prindër në vitin 2017 (Foto)

Ende jemi në gjysmën e vitit 2017, por këta gjashtë muaj të këtij viti kanë qenë shumë të bekuar për disa personazhe të estradës shqiptare. Kjo për ...
Vazhdojnë tërmetet në Maqedoni, hapen vrimat e vullkanit dhe del tym nga toka (Video)

Vazhdojnë tërmetet në Maqedoni, hapen vrimat e vullkanit dhe del tym nga toka (Video)

Që nga mesdita e ditës së hënë në Maqedoni janë regjistruar më shumë se 10 tërmete me magnitudë të ndryshme. Lëvizjet sizmike vazhdojnë ende në shteti ...
Dënohet reperi Bim Bimma për kultivim të narkotikëve (Foto)

Dënohet reperi Bim Bimma për kultivim të narkotikëve (Foto)

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka shpallur fajtor reperin Burim Kursani, me pseudonimin Bim Bimma, për kultivim të narkotikëve në banesën e tij. I n ...
Copëza pule të pjekura në hell, uthull balsamike dhe mjaltë

Copëza pule të pjekura në hell, uthull balsamike dhe mjaltë

Ka pafund mënyra për të gatuar copëzat e mishit të pulës, por kjo recetë përgatitet shumë shpejt dhe është shumë e shijshme. Përbërësit: 2 gota ...

Këta janë 10 sportistët më të paguar në planet

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo është sportisti më i paguar në botë, derisa rivali i tij më i madh në fushën e gjelbër, por edhe në fushën e trofeve, ...

Lojtarët e Vikingurit befasohen gjatë rrugës për Mitrovicë (Video)

Vikingur do të takohet me Trepçën’89, për ndeshjen e kthimit në stadiumin “Adem Jashari” në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndërsa rrugës për Mitrov ...
Kjo vogëlushe sot është një këngëtare e famshme në mbarë botën (Foto)

Kjo vogëlushe sot është një këngëtare e famshme në mbarë botën (Foto)

Këngëtarja Bebe Rexha, është njëra nga këngëtaret më të pëlqyera në botë për momentin. Këngët e bukuroshes me prejardhje shqiptare, kryesojnë në to ...

Gjykata maqedonase urdhëroi konfiskimin e pasaportës së Gruevskit

Një gjykatë në Maqedoni ka urdhëruar konfiskimin e pasaportës së ish-kryeministrit, Nikolla Gruevski, dhe katër zyrtarëve të tjerë të partisë së tij k ...

Në çfarë niveli ka qenë Lavdrim Muhaxheri në ISIS?

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Dritan Demiraj, ka folur për luftëtarin e ISIS-it nga Kosova, Lavdrim Muhaxherin, që së fundmi ka ndërruar jetë. ...

Thaçi: 4 Korriku, festë për krejt botën liridashëse

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar popullin amerikan me rastin e 4 Korrikut, Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ai ...
1 2 10 / 12 POSTS