1 2 3 10 / 24 POSTS
S’ka si qershitë, kanë vlera të mëdha ushqyese (Video)

S’ka si qershitë, kanë vlera të mëdha ushqyese (Video)

Qershitë janë një frut i vogël, por me vlera të mëdha ushqyese, ku cilësohen si një ilaç i vërtetë për organizmin tonë. Duke nisur nga rreziku për zem ...
Aksident me të lënduar në magjistralen Prishtinë-Gjilan (Foto)

Aksident me të lënduar në magjistralen Prishtinë-Gjilan (Foto)

Para pak minutash ka ndodhur një aksident në magjistralen Prishtinë- Gjilan, përkatësisht në Badovc, raporton zico.tv Në këtë aksident janë përfshi ...
Mos konsumoni banane në mëngjes! (Video)

Mos konsumoni banane në mëngjes! (Video)

Pavarësisht se mëngjesi është vakti më i rekomandueshëm për të ngrënë, shumë shpesh bëhet e pamundur për shkak të kohës, apo shkaqeve të tjera. Dhe ...
Dogana kap në Vërmicë 6857 copë fishekë dhe 2,7 kg të narkotikëve (Foto)

Dogana kap në Vërmicë 6857 copë fishekë dhe 2,7 kg të narkotikëve (Foto)

Njësitë e Doganës së Kosovës gjatë kontrollimeve në pikën kufitare me Shqipërinë më saktësisht në Vërmicë, kanë arritur të parandalojnë futjen e lëndë ...
Ja në cilën ndërtesë ka banuar Rita Ora në Prishtinë (Foto)

Ja në cilën ndërtesë ka banuar Rita Ora në Prishtinë (Foto)

Janë publikuar disa fotografi nga fëmijëria e këngëtares Rita Ora. Këto fotografi janë të papublikuara më parë, ekskluzive për librin e saj të ri, ...

17 të plagosur në një klub nate

Të paktën 17 persona janë plagosur me armë zjarri në një klub nate në Arkansas, shtet jugor amerikan. Sulmi ka ndodhur pas një mosmarrëveshje mes d ...

Skandali i MPJ-së në New York: ‘Prapa trafikuesit të armëve, krerë të lartë të PDK-së?’

Pesë persona janë arrestuar për trafikim armësh të lidhur me Kosovën, pastrim parash dhe trafikim droge, pas një operacioni përgjimi, me hetime të kry ...
LDK-ja e shqetësuar: Dialogun me Serbinë duhet ta udhëheqë Qeveria jo Thaçi

LDK-ja e shqetësuar: Dialogun me Serbinë duhet ta udhëheqë Qeveria jo Thaçi

Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një komunikate për media është shprehur se po përcjellë me shqetësim përpjekjet e presidentit të Kosovës, Hashim T ...

Në mungesë të Ligjit, transplantimet e veshkave kryhen jashtë Kosovës

Sëmundjet e veshkave prekin çdo të njëmbëdhjetin person, sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Në Kosovë, rreth 80 raste të rej ...
Hallerbos, Pylli i kaltër në Belgjikë (Video)

Hallerbos, Pylli i kaltër në Belgjikë (Video)

Hallerbos, po ashtu i njohur dhe me emrin Pylli i kaltër, është një pyll në Belgjikë, që në pranverë mbulohet nga miliona lule të llojit – zymbyli i e ...
1 2 3 10 / 24 POSTS