1 2 3 44 10 / 437 POSTS
Genta Ismajli u këndon ‘dy dashnive’ (Foto)

Genta Ismajli u këndon ‘dy dashnive’ (Foto)

Genta Ismajli ka paralajmëruar këngën e saj të re, e cila do të vijë së shpejti. Kënga titullohet 'Dy dashni' dhe pritet të pëlqehet nga fansat e k ...

Thaçi: Prezenca amerikane në Ballkan qenësore për paqen

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim kongresmenin Devin Nunes, kryesues i Komitetit të Inteligjencës në Kongresin a ...
Luks i madh në Gjilan, prezantohen rreth 300 vetura të reja (Video)

Luks i madh në Gjilan, prezantohen rreth 300 vetura të reja (Video)

Rreth 300 vetura të llojeve më të reja janë prezantuar të dielën në Gjilan, në kuadër të 'Vera 2017', që organizohet për muajin e bashkatdhetarëve. Ky ...

Policia jep detaje për 12-vjeçaren që vdiq në Batllavë

Mbrëmë është raportuar se një 12-vjeçare ka ndërruar jetë në Liqenin e Batllavës. Policia ka raportuar se vajza ka vdekur dje në orën 17:35. Raport ...

Selmanaj: LDK-ja do t’i bashkohet PAN-it

Deputeti i AAK-së Rasim Selmanaj është shprehur i vendosur se koalicioni PAN i ka votat e mjaftueshme për ta bërë Qeverinë, ndonëse nuk ka bërë të dit ...

Daçiq: Zgjidhja e përhershme mes Kosovës e Serbisë, e mundshme

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, vlerësoi se përcaktimi në atë se 'çfarë është shqiptare e çfarë është serbe, shërben si një mund ...

Veriu nuk paguan – jugu mbetet pa ujë

Banorët e komunave veriore të Kosovës me vite nuk kanë paguar faturat për shpenzimet e ujit. Mbi 12 milionë euro llogaritet vlera e faturave të uji ...

‘Dita e Diasporës’ mbahet në Prekaz

Nesër në Prekaz, në kompleksin memorial 'Adem Jashari', nën patronazhin e Ministrisë së Diasporës, mbahet manifestimi 'Dita e Diasporës'. Manifesti ...
Edhe Liburn Aliu e punësoi bashkëshorten e tij (Dokumente)

Edhe Liburn Aliu e punësoi bashkëshorten e tij (Dokumente)

Drejtori i Urbanizmit, Ndërtimit dhe Mbrojtjes së Mjedisit në Komunën e Prishtinës, Liburn Aliu, ka shfrytëzuar pozitën e tij si udhëheqës i Kolegjium ...

PDK nominon Kadri Veselin për kryetar kuvendi

Këshilli Drejtues i PDK’së e ka nominuar zyrtarisht Kadri Veselin për Kryetar të Kuvendit. Këtë e ka bërë të ditur Nënkryetari i PDK’së, Rexhep Hoti, ...
1 2 3 44 10 / 437 POSTS