1 2 10 / 14 POSTS
Pamje nga arrestimi i sumluesit në Londër (Video)

Pamje nga arrestimi i sumluesit në Londër (Video)

Londra u godit një ditë më parë nga një tjetër sulm, të cilin kryeministrja Theresa May deklaroi se ishte i një linje me të gjitha aktet e tjera terro ...

Vendos KQZ: Rinumërohen edhe 280 kuti të votimeve

Edhe 280 kuti tjera të votimit do të rinumërohen. Kështu ka vendosur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Sipas Qendrës së Votimit të Rezultateve disa prej ...

Kosova i merr seriozisht paralajmërimet e EUROPOL-it për kërcënime në Ballkan

Autoritetet në Kosovë thonë se i marrin me shumë seriozitet të gjitha paralajmërimet që vijnë nga mekanizmat ndërkombëtarë të sigurisë për rrezikun ng ...

Përfundimtare: Këta janë deputetët e LAA dhe PAN

Ndërsa vazhdon beteja se kush do të ketë të drejtën për formimin e qeverisë së re të Kosovës, se kush me kë do të bëjë koalicion paszgjedhor që ia ...
Prokurori Adurrahim Islami shkatërron provat ende pa u kryer hetimet (Foto)

Prokurori Adurrahim Islami shkatërron provat ende pa u kryer hetimet (Foto)

Prokuroria Speciale ka shkatërruar provat në një rast të vrasjes së dyfishtë ende pa u kryer hetimet dhe pa u ngritur aktakuza. Prokurori Amdurrahim I ...
Ky është kundërshtari i Prishtinës në Europa League (Foto)

Ky është kundërshtari i Prishtinës në Europa League (Foto)

Pasi janë mësuar përballjet e para të fazës së grupeve të Champions League, është bërë tërheqja e shortit edhe për Europa League. Ekipi nga Kosova, ...
Mësohet kundërshtari i Trepça 89 në Champions League (Foto)

Mësohet kundërshtari i Trepça 89 në Champions League (Foto)

Momente më parë është bërë tërheqja e shortit të fazës së parë të grupeve për Champions League. Pas shortit është mësuar edhe kundërshtari i kampio ...
‘Dardania’ rikthen Blerina Kllokoqi Rugovën, me sfilatën më të veçantë në vend (Foto)

‘Dardania’ rikthen Blerina Kllokoqi Rugovën, me sfilatën më të veçantë në vend (Foto)

'Dardania', është koleksioni i cili e rikthen pas një viti e gjysmë kreatoren e njohur shqiptare Blerina Kllokoqi Rugova, me një sfilatë ndër më të ve ...

Tanja Fajon, politikanëve: Mos premtoni data për liberalizim të vizave

Eurodeputetja Tanja Fajon u kërkoi politikanëve të Kosovës që të ndërmarrin veprime vendimtare nëse duan që qytetarët e tyre të gëzojnë udhëtimin pa v ...

Sot fillojnë negociatat për Brexit

Sot do të fillojnë negociatat në mes të zyrtarëve britanikë dhe atyre të Bashkimit Evropian për largimin e Britanisë së Madhe nga BE-ja.Sekretari për ...
1 2 10 / 14 POSTS