1 2 10 / 18 POSTS

VV e para, LDK e dyta, PDK e treta

Partia Demokratike e Kosovës, e drejtuar nga Kadri Veseli sipas rezultateve ka dal partia e tretë në vend. Kjo parti ka arritur ti sigurojë vetëm 21 d ...
Boshnjaku: Sot mora ofertë për blerjen e klikimeve në YouTube (Foto)

Boshnjaku: Sot mora ofertë për blerjen e klikimeve në YouTube (Foto)

Blerja e klikimeve në rrjetin e 'Youtube'-s nga këngëtarët shqiptarë, është një temë që trajtohet qe një kohë të gjatë dhe nuk dihet nëse do t'i vijë ...
Këta janë 39 deputetët e koalicionit PAN: PDK 21 deputetë, AAK 10 e NISMA 8 (Foto)

Këta janë 39 deputetët e koalicionit PAN: PDK 21 deputetë, AAK 10 e NISMA 8 (Foto)

Partia Demokratike e Kosovës do t’i ketë 21 deputetë në Parlamentin e Kosovës. 16 më pak se në zgjedhjet e kaluara. AAK e Ramush Haradinajt ka arritur ...

Vettingu u kry! Votohet në bllok lista me 27 emrat

Parlamenti votoi në bllok listën me 27 emrat e komisioneve ku përfshihen edhe anëtarët e Kolegjit të Apelimit me zëvendësuesit e tyre, të cilët u votu ...

Arrestohet anëtari i VV-së që kërcënoi Arbana Xharrën

PDK dënon ashpër çdo kërcënim që rrezikon lirinë dhe jetën e qytetarëve, dhe konsideron se është koha e fundit që veprimet kërcënuese të merren serioz ...
Publikohet lista me 30 kandidatët më të votuar të koalicionit LDK-AKR-Alternativa (Foto)

Publikohet lista me 30 kandidatët më të votuar të koalicionit LDK-AKR-Alternativa (Foto)

Lidhja Demokratike e Kosovës, në koalicion me AKR-në dhe Alternativën, në zgjedhjet e 11 qershorit, janë renditur në vendin e tretë me 25, 79 për qind ...

Bllokohet ‘Balena e Kaltër’ në Rrjetin e Kosovës

Me iniciativën e Agjencisë dhe bashkërendimin e veprimeve me ofruesit kryesorë të internetit në Kosovë, ka filluar bllokimi i qasjes në aplikacionin e ...
Eni Koçi prek zonën intime me dorë (Video)

Eni Koçi prek zonën intime me dorë (Video)

Këngëtarja Eni Koçi javën e kaluar ishte e pranishme në Prishtinë. Arsyeja e vizitës ishte një koncert në Sallën e Kuqe, përcjellë zico.tv Gjatë ...
Ja çka bën Gold Ag në mes të koncertit (Video)

Ja çka bën Gold Ag në mes të koncertit (Video)

Javën e kaluar është mbajtur një koncert nga Rinia e AKR-së, në të cilin kanë performuar disa artistë të njohur, përcjellë zico.tv Bëhet fjalë për ...
Rrahje e magnatëve arabë në konferencën në Kuvajt (Video)

Rrahje e magnatëve arabë në konferencën në Kuvajt (Video)

Delegacionet e Katarit dhe Arabisë Saudite janë rrahur në mes vete në konferencën e unionit të punëtorëve në sferën e naftës, e cila është mbajtur në ...
1 2 10 / 18 POSTS