1 2 10 / 17 POSTS
Ja kush është deputeti më i vjetër në Kuvendin e Kosovës (Foto)

Ja kush është deputeti më i vjetër në Kuvendin e Kosovës (Foto)

Në këtë legjislaturë ka hyrë edhe një deputet i ri, i cili llogaritet si më i vjetri në Kuvend. Derisa për tri legjislatura, Flora Brovina kishte ...
Shi e breshër i rrëmbyeshëm në Gjilan (Foto & Video)

Shi e breshër i rrëmbyeshëm në Gjilan (Foto & Video)

Një breshër i shpejt dhe me kokrra të mëdha ka rënë para pak çastesh në Gjilan. Breshëri është përcjellur me shi dhe me një furtunë të shpejt e ci ...

Çka mund të thonë buzët për shëndetin tuaj

Buzët tona janë fleksibile, lëvizin kur qeshim, mrrolemi, kur shqiptojmë fjalët apo përgatitemi për puthje. Ato përbëhen nga shtresat më të holla t ...

Kulla e djegur në Londër, zona ku u rrit Rita Ora (Foto)

Djegia e ndërtesës shumëkatëshe në Londër e ka prekur tej mase superyllin shqiptar, Rita Ora. Kulla e Grenfellit në Londër është djegur mbrëmjen e ...

Publikohet pasuria e zyrtarëve publik në Kosovë

Agjencia Kundër Korrupsionit në Kosovë ka publikuar në faqen zyrtare të saj regjistrat e deklarimit të rregullt vjetor të pasurisë së zyrtarëve të lar ...

Haradinaj takon ambasadorin O’Connell, bisedojnë për formimin e Qeverisë

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj ka takuar ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Ruairi O’Connell, me të cili ...
Gjakovë, Kusari – Lila shkëput koalicionin me PDK-në (Dokument)

Gjakovë, Kusari – Lila shkëput koalicionin me PDK-në (Dokument)

Kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, ka vendosur ta shkëpusë koalicionin me Partinë Demokratike të Kosovës për nivelin lokal. Siç thuhet në nj ...
Rozana Radi nderohet me titullin ‘Mjeshtri i Madh’ (Foto)

Rozana Radi nderohet me titullin ‘Mjeshtri i Madh’ (Foto)

Këngëtarja ka postuar një video të këtij momenti emocionues në Instagram dhe sigurisht ka vendosur të rrëfejë disa fjalë zemre. Video e saj është s ...

Zeka: Nëse s’bëhem deputet, bëhem ministër…

Kandidati për deputet nga Nisma Për Kosovën Milaim Zeka në një prononcim për arbresh.info ka treguar se çfarë do të bëjë nëse nuk arrin t’i marrë vota ...

Ngrihet aktakuzë kundër 9 ‘ushtarëve’ të Lavdrim Muhaxherit

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur aktakuzë me dyshime për terrorizëm kundër 9 personave, V.I., B.I., L.V., F.G., K.P., A.A., L.G. ...
1 2 10 / 17 POSTS