1 2 10 / 16 POSTS

A u shpenzuan kot 235 mijë euro për informimin e qytetarëve se si duhej të votonin?

Nga zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit dolën më shumë se 52 mijë vota për pavlefshme. Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, ka t ...

Kurti fton LDK-në, AKR-në dhe Alternativën ta formojnë Qeverinë e re (Video)

I nominuari i Lëvizjes Vetëvendosje për postin e kryeministrit, Albin Kurti i ka ftuar partitë politike që t’i fillojnë bisedimet me Vetëvendosjen, pë ...
Komuna e Prishtinës vazhdon me gjelbërimin e hapësirave publike (Foto)

Komuna e Prishtinës vazhdon me gjelbërimin e hapësirave publike (Foto)

Komuna e Prishtinës respektivisht Drejtoria e Shërbimeve Publike, po vazhdon të kujdeset për gjelbërimin e hapësirave publike. Një gjë e tillë ka v ...

Cristiano Ronaldo mund të dënohet me 15 muaj burgim

Futbollisti më i mirë botëror dhe ylli i parë i Real Madridit Cristiano Ronaldo përballet me akuza nga prokurorët spanjollë se ka fshehur tatim në vle ...

Bylbyl Sokoli: Berisha nuk ka të drejtë t’i komentojë cilësitë e Bunjakit

Ish-përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Bylbyl Sokoli, mbase këtë post e ka kryer në kohët më vështira, në periudhën e okupimit, ka komentuar vendim ...
Sabri Fejzullahu publikon ‘Albanesen’ e tij (Video)

Sabri Fejzullahu publikon ‘Albanesen’ e tij (Video)

Ashtu edhe siç ishte paralajmëruar ditë më parë, këngëtari i njohur Sabri Fejzullahu, ka publikuar projektin më të ri. Kënga titullohet 'Albanese' ...

Reuters: Krijimi i qeverisë mund të marrë kohë

Bisedimet e gjata për arritjen e marrëveshjeve për koalicion mund të marrin shumë kohë për formimin e qeverisë së re, duke i shtyrë kështu reformat ek ...

Takohet me Albin Kurtin, flet Behgjet Pacolli

Kandidati i Vetëvendosjes për kryeministër, Albin Kurti, sapo ka përfunduar një takim me kreun e AKR-së, Behgjet Pacollin. Në një prononcim për Gaz ...

Ky është ‘twerk-u’ i Encës (Video)

Dhe si gjithmonë Enca është në qendër të vëmendjes. Ajo shumë shpesh provokon të gjithë ndjekësit e saj në rrjetet sociale me fotografitë e videot ...

Marina dhe Geti pësojnë aksident në Tiranë (Video)

Çifti i njohur shqiptar ka pësuar aksident me makinë gjatë orëve të vona të mbrëmjes së lënë pas. Mësohet se reperi Getoar Selimi dhe moderatorja Mar ...
1 2 10 / 16 POSTS