1 2 3 10 / 28 POSTS

Ja sa deputetë do të ketë koalicioni PDK-AAK-Nisma, sa Vetëvendosje e sa LDK-AKR

Tashmë janë numëruar shumica e votave, ku nga 99.50 përqind të votave që janë numëruar prin koalicioni PDK-AAK-NISMA, së bashku më disa parti të vogla ...

Deklarata e amabasadës amerikane për Zgjedhjet e 11 qershorit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara përgëzon popullin e Kosovës për zgjedhjet demokratike të mbajtura dje. Me interesim të lartë presim raportimet e ...

Rama dhuratë Bashës për ditëlindje!

Në këto minuta në oborrin e selisë së Partisë Demokratike është futur një makinë e dërguar nga kryeministria. Newsbomb.al mëson se Rama ka dërg ...
Promovim interesant i këngës së Asim Gashit (Video)

Promovim interesant i këngës së Asim Gashit (Video)

Këngëtari Asim Gashi ka publikuar këngën e tij më të re. Ajo mban titullin ‘Mirëmbrëma’ dhe është baladë, shkruan zico.tv Në një intervistë për ...

Takohen drejtuesit e LDK-AKR-ALTERNATIVA: Ia Mbyllin Derën PDK-së

Pas zgjedhjeve të përgjithshme, të mbajtura të dielën, drejtuesit e subjekteve të koalicionit LDK-AKR-Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi janë taku ...

Hahn: Qeveria e re e Kosovës të krijohet sa më shpejt

Komisionari Evropian për zgjerimin e negociatave, Johanes Hahn ka thënë sot se Bashkimi Evropian si bashkëbisedues në Prishtinë ka komentuar rezultati ...
Ja pse aktorja e famshme latino-amerikane falënderon shqiptarët (Foto)

Ja pse aktorja e famshme latino-amerikane falënderon shqiptarët (Foto)

Aktorja Aracely Arambula e cila është e njohur për serialet latino-amerikane ka bërë diçka të bukur. Ajo ka falënderuar shqiptarët që e shikojnë se ...

Parashikohen bllokada rreth krijimit të Qeverisë së re të Kosovës

Kosova mund të futet në bllokadë rreth formimit të Qeverisë së re pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare që u mbajtën më 11 qershor, parashikojnë ...

Gani Geci e uron Vetëvendosjen

Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gani Geci ka reaguar pas rezultateve të fundit të zgjedhjeve. Ai e ka pranuar fitoren e Vetëvendosjes në zgjedhj ...

Bislimi: VV koalicion vetëm me LDK-në, frikë nga Thaçi për një skenar si në Maqedoni

E vetmja zgjidhje për Kosovën është një qeverisje e koalicionit mes Vetevendosjes dhe LDK-së thotë Besnik Bislimi, shefi i shtabit zgjedhor të VV në n ...
1 2 3 10 / 28 POSTS