1 2 10 / 16 POSTS

Kosova në heshtje – gjithçka gati për zgjedhjet

Mbi 1 milion e 872 mijë qytetarë me të drejtë vote do të kenë mundësinë që të votojnë të dielën, më 11 qershor, për subjektin e tyre të preferuar, kan ...
Anthony Joshua demonstron fuqinë e goditjes së tij (Video)

Anthony Joshua demonstron fuqinë e goditjes së tij (Video)

Nëse keni shikuar ndonjëherë një ndeshje boksi të Anthony Joshua dhe keni qenë kureshtarë të dini se sa ‘shkatërruese’ është goditja e tij, atëherë kj ...

Makina gjigante e NASA-s e destinuar për planetin Mars (Video)

Agjencia amerikane e hapësirës NASA ka prezantuar makinën, e cila duket të jetë e ardhmja e ekspeditave hapësinore në planetin Mars. Makina gjigant ...

Kjo është mënyra si ta plotësoni fletëvotimin (Video)

Në faqen zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve është bërë publike forma se si qytetarët duhet ta plotësojnë fletëvotimin. Përmes kësaj videoj ...

KQZ publikon planin e konferencave për zgjedhjet e nesërme

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar planin e konferencave që do të mbajë nesër gjatë kohës së do të mbahen zgjedhjet e parakohshme për Kuv ...

Pamje nga arrestimi i bosit të mafisë më të madhe në botë (VIDEO)

Policia federale braziliane njoftoi sot se kishte arrestuar një italian, anëtar i rëndësishëm i “Ndranghetas”, mafia kalabreze, objekt i një mandat-ar ...

Adelina Ismaili publikon këngën më të re (Video)

Diva e muzikës shqiptare, Adelina Ismaili ka publikuar këngën e saj më të re. Muzikën e këngës e ka bërë Keni Arifi ndërsa tekstin e ka shkruar vet ...

Më s’keni nevojë të ua tregoni paswordin e WiFi-së

iOS 11 do të sjellë një mënyrë të re për të ua treguar të afërmve pasvordin e WiFi-së. Me një prekje të butoni ju do të keni mundësinë që t'i lidh ...

Policia nis hetimet për lajmet e rrejshme

Lajmet e rrejshme që u shpërndanë gjatë fushatës zgjedhore nëpër rrjete sociale për parti të caktuara do të hetohen pasi që zyrtarë të LDK-së, si dhe ...

As Ramazani e as Zgjedhjet nuk i ndalin kosovarët

Edhe pse jemi në muajin e Ramazanit dhe nesër votohet për qeverinë e re, mijëra kosovarë janë nisur drejt Shqipërisë për të pushuar. Për shkak të fluk ...
1 2 10 / 16 POSTS