1 2 10 / 14 POSTS

Delawie, videomesazh qytetarëve: Dilni dhe votoni (Video)

Ambasadori amerikan ne Kosove, Greg Delawie, me anë të një video-mesazhi në Facebook ka uruar partitë për një fushatë të qetë, përderisa ka kërkuar ng ...
‘Djali nga gurbeti’ projekti më i ri i Metit, paralajmëron duetin ‘bombë’ (Video)

‘Djali nga gurbeti’ projekti më i ri i Metit, paralajmëron duetin ‘bombë’ (Video)

Këngëtari Meti Bajrami e ka vulosur tashmë faktin që nuk do të ndalet. Ditëve të fundit ai ka lansuar këngën 'Djali nga gurbeti', një këngë mjaft ...

Noizy zbulon pamje nga videoklipi më i ri (Video)

Noizy është në përfundim të projektit të tij më të ri muzikor. Reperi shqiptar ka publikuar një video trailer në llogarinë e tij në Facebook, përme ...

Aktorët e ‘Kafeneja Jonë’, analistët më të ri në Kosovë (Video)

Ky ka qenë viti që shumë analistë politikë të jenë bërë anëtarë të partive politike. Kështu ka ndodhur edhe me emisionin e RTV 21, 'Click', ku pane ...
Diva po rikthehet, Adelina sonte publikon këngën e re (Foto)

Diva po rikthehet, Adelina sonte publikon këngën e re (Foto)

Këngëtarja Adelina Ismaili po rikthehet përsëri me këngë të reja. Diva e muzikës sonte në ora 19:30 hedh në treg projektin e saj më të ri, ndërsa l ...
Shkurte Fejza zyrtarisht në AAK?! (Foto)

Shkurte Fejza zyrtarisht në AAK?! (Foto)

Këngëtarja Shkurte Fejza përpos muzikës po gjen kohë edhe për angazhime tjera. Ajo së fundmi thuhej se po përkrah partinë AAK, transmeton zico.tv ...

Parlamenti i Kacavjertë

Nga Daut Dauti Zgjedhjet në Britani të Madhe i ka fituar Partia Konzervatore me 318 vende në Parlament. Por, kjo parti nuk do të mund ta krijoj qev ...

Sheshi Skënderbej në Tiranë, vlerësohet i dështuar

Më 10 qershor do të përurohet Sheshi 'i rinovuar' Skënderbej. Ky do të jetë përfundimi i një projekti që filloi në vitin 2008 me një konkurs ndërkombë ...

E varrosën të gjallë, biznesmeni telefonoi të vëllanë nën dhe (Foto)

Një biznesmen rus, i cili u varros për së gjalli në Moskë të Rusisë, arriti të telefononte të vëllanë nga brenda varrit e më pas t’i lutet atij që t’i ...

Sonte mbyllet fushata elektorale në Kosovë

Në Kosovë mbyllet sonte fushata elektorale për zgjedhjet e parakohshme të së dielës, një proces që nisi menjeherë pas shpërberjes së Parlamentit, ku m ...
1 2 10 / 14 POSTS