1 2 10 / 15 POSTS

Cili është muaji i fundit që përfundimisht të përmbyllet procesi i kodit telefonik të Kosovës +383

Operatorët e telefonisë mobile në Kosovë, vlerësohet se kanë bërë hapa të mirë në drejtim të zbatimit të kodit +383 dhe në globalizimin e këtij kodi, ...
Momente emocionuese në diplomimin e vajzës së Safete Mustafës (Foto)

Momente emocionuese në diplomimin e vajzës së Safete Mustafës (Foto)

Motrat Mustafa të cilat njihen për zërin dhe këndimin unik, është fshati Mushtisht që nxjerri shumë zëra të çmuar që i kënduan muzikës popullore, shkr ...

Apostolova: Mos votoni për kandidatë të korruptuar

Ndërkombëtarët kanë filluar t’iu bëjnë thirrje qytetarëve të Kosovës që të votojnë në mënyrë demokratike. Shefja e Zyrës së BE-së Natalie Apostolov ...

Vehbi Kajtazi: Gëzuar vdekjen tënde Lavdrim!

Sot të gjithë duhet të jemi të gëzuar. Monstra nga Kaçaniku nuk do të ketë më mundësi të pres koka fëmijësh. Të vras njerëz me zollë të lidhur për sht ...

Tortë e shpejtë me dredhëza

200 gr. biskota (të bluara) 100 ml. arra (lajthi ose bajame të bluara) 100 gr. margarinë e shkrirë 300 ml. ajkë (e ëmbël, hoplla për ëmbëlsira) 30 ...

Neymar shënon supergol nga kulmi në kulm (Video)

Neymar ka treguar se është futbollist i jashtëzakonshëm edhe pse jo në fushën e gjelbër. Ylli i Barcelonës ka qenë i ftuar në emisionin e komediani ...

Rama: Bashkoni votat për shtet, partitë e vogla i duan për pushtet

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me fermerët në Xarrë. Gjatë fjalës së tij, shefi i qeverisë kërkoi që shqiptarët të jenë të bashkuar ...

SHBA arreston dhjetëra banditë rusë

Autoritetet amerikane arrestuan dhe akuzuan dhjetëra pjesëtarë të një, siç u tha, 'sindikate ruse të krimit të organizuar' që punonte jashtë qytetit t ...

Familja hap të pame për Lavdrim Muhaxherin (Video)

Burrat e familjes së Lavdrim Muhaxherit pas vrasjes së 'Kasapit të Kaçanikut', kanë hapur të pame në Kaçanik, pak metra më larg xhamisë së kësaj qytez ...

Pasi e gëlltiti të gjithë lopën, anakonda u detyrua ta ‘villte’ (Video)

Së fundmi janë publikuar disa pamje në të cilat shihet se si një anakonda gjigante detyrohet të 'villte' një lopë të tërë, pasi 'pranon humbjen' gjatë ...
1 2 10 / 15 POSTS