1 2 3 51 10 / 505 POSTS

Vjosa Osmani: LDK të bëjë koalicion me Vetëvendosjen

Deputetja me e votuar e LDK’së, Vjosa Osmani, ka komentuar mundësitë e bashkëpunimit me partitë politike. Ajo ka thënë se një koalicion të mundshëm do ...

Ambasada e SHBA-së publikon pamje të objektit të saj në ndërtim në Prishtinë (Video)

Ambasada Amerikane në Prishtinë ka publikuar disa fotografi ku paraqitet ecuria e punimeve të deritanishme e ndetimit të objektit të kësaj ambasade në ...

Një listë kosovare për të drejtuar diplomacinë shqiptare

Një personalitet kosovar mund të drejtojë diplomacinë shqiptare gjatë mandatit të dytë të Edi Ramës. Sipas burimeve pranë kryeministrit, në mendjen e ...

Kush është Blerta Leka, 19 vjeçarja që u kurorëzua Miss Albania Universe

Pas një rrugëtimi transmetimesh në pritje të “Miss Universe Albania”, Vizion Plus përcolli mbrëmjen e djeshme në ekranin e çdo shqiptari kurorëzimin e ...

‘Xhesika’ e ‘O sa mirë’ bën aksident

Aktorja Arta Nitaj e njohur për rolin e saj si 'Xhesika' në serialin 'O sa mirë' ka pësuar një aksident të vogël. Këtë e ka bërë të ditur një burim ...

Numër rekord i të huajve që jetojnë në Gjermani

Rreth 10 milionë persona me pasaporta të huaja kanë jetuar në Gjermani gjatë vitit 2016, një rritje prej 1.9 milionë personash apo 23 për qind më shum ...

Anulohet vendimi i AKP-së për likuidimin e Pallatit të Rinisë

Dhoma e Posaçme e Gjykatës Supreme të Kosovës për Çështjet në Lidhje me Agjencinë Kosovare të Privatizimit, me anë të aktgjykimit (C-I.-16-0003) të K ...

Qyteti me temperaturat më të larta në histori të Tokës, 54 gradë celsius

Qyteti Ahaz i Iranit, i cili ka 1.1 milion banorë në regjionin e shkretëtirës së këtij shteti, ka shënuar jo vetëm temperaturat më të larta në Iran, p ...

Lajme të rrejshme në Gjermani, gjoba deri në 50 milionë euro

Parlamenti gjerman miratoi sot ligjin i cili parasheh dënime në vlerë deri në 50 milionë euro për fjalime të urrejtjes dhe lajme të rreme në rrjetet s ...

Sonte dasma e Messit, numër i madh i mysafirëve

Leo Messi dhe Antonella Roccuzzo do të martohen sonte. Leo Messi dhe Antonella Roccuzzo do t’i japin edhe zyrtarisht fund beqarisë.Në këtë dasmë ja ...
1 2 3 51 10 / 505 POSTS