1 2 3 4 10 / 34 POSTS

LAJMI I FUNDIT: LDK dhe AKR nënshkruajnë koalicionin parazgjedhor (Video)

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Alenca Kosova e Re kanë nënshkruar marrëveshjen për koalicion parazgjedhor. Marrëveshja është nënshkruar në rezide ...

Babai i Astritit, Avni Dehari – kandidat i Vetëvendosjes për deputet

Me afrimin e zgjedhjeve partitë politike kanë nisur përpilimin e listave për kandidatët për deputetë. Me siguri se garës zgjedhore të 11 qershorit ...

Zhduket një avion me katër pjestarë të familjes në Trekëndëshin e Bermudës

Një avion i vogël që në bord kishte 4 persona, duke përfshirë 2 fëmijë, është zhudukur në Trekëndëshin e Bermudas. Rojet Bregdetare Amerikane janë ...
Afërdita Dreshaj publikon disa fotografi romantike me të dashurin në pishinë (Foto)

Afërdita Dreshaj publikon disa fotografi romantike me të dashurin në pishinë (Foto)

Modelja dhe këngëtarja e njohur Afërdita Dreshaj ka kohë që nuk ka sjell ndonjë projekt të ri në tregun muzikor. Ajo është shumë e përmbushur në je ...
Rita e Bleona, në mesin e femrave më të zhveshura në botë (Foto)

Rita e Bleona, në mesin e femrave më të zhveshura në botë (Foto)

Femrat e famshme të shoubizit ndërkombëtar përpiqen të lënë gjurmë në kohë me paraqitjet e tyre nëpër ngjarje të ndryshme. Ajo që bëri bujë këtë vi ...

Reagon Spitali “Continental” për vdekjen e 16-vjeçares gjatë operacionit

Spitali “Continental”, aty ku një paciente 15-vjeçare humbi jetën gjatë një ndërhyrjeje kirurgjikale në gju, ka reaguar duke thënë se vajza humbi jetë ...

Draft-marrëveshja mes LDK-së dhe AKR-së

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë arritur një draft-marrëveshje për koalicion parazgjedhor. Nga burime të veta ...

Çitaku në OKB: Kosova e lodhur nga standardet e dyfishta në dialog

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara, Vlora Çitaku tha para Këshillit të Sigurimit të OKB-së se Kosova është e lodhur nga standardet e dyfisht ...
PDK ka nënshkruar koalicion parazgjedhor me shtatë parti të vogla (Foto)

PDK ka nënshkruar koalicion parazgjedhor me shtatë parti të vogla (Foto)

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) sot ka lidhur koalicione me shtatë parti politike. Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, tha se koalicioni është tërësis ...
Këtë pasuri e kanë deklaruar kandidatët për Kryeministër (Dokument)

Këtë pasuri e kanë deklaruar kandidatët për Kryeministër (Dokument)

Kandidatët për Kryeministër në zgjedhjet e parakohshme të cilat do të mbahen më 11 qershor, në vitin 2016 kanë bërë deklarimet e pasurisë që i posedoj ...
1 2 3 4 10 / 34 POSTS