1 2 3 10 / 21 POSTS
Mark Gjonaj, merr një mbështetje të fuqishme nga Unioni i Punëtorëve – Sindikatës 32BJ (Foto)

Mark Gjonaj, merr një mbështetje të fuqishme nga Unioni i Punëtorëve – Sindikatës 32BJ (Foto)

SEIU lokale dhe Unioni 32BJ me krenari i pranon këta kandidatë për rizgjedhje dhe do të punojë me ta për të siguruar që ata të vazhdojnë të bëjnë New ...

Bebe Rexha stërvitet me këngën reperit të njohur shqiptar (Video)

Bebe Rexha gjithmonë ka qenë krenare me prejardhjen e saj. Sidoqoftë, tash ajo duket se po informohet edhe me trendet dhe muzikën shqiptare në përg ...

Robot i cili u përdor në filmin fantastiko-shkencor ‘Alien: Convenant’, pritet të dërgohet në Hënë (Video)

Një robot i ri , i cili u përdor në filmin fantastiko-shkencor "Alien: Convenant", pritet të dërgohet në Hënë për të studiuar sipërfaqen saj. Robo ...
Ekskluzive, po ndodh tani: Kosovari tenton ‘Librin e Rekordeve Genis’ me portretin e Rita Orës (Foto/Video)

Ekskluzive, po ndodh tani: Kosovari tenton ‘Librin e Rekordeve Genis’ me portretin e Rita Orës (Foto/Video)

Alkent Pozhegu synon Librin e Rekordeve te Genisit, transmeton zico.tv 41 vjecari gjakovar po realizon mozaik me portretin e Rita Ora. Për më sh ...

Çdo gjeni është ateist

Një studim ka konkluduar se njerëzit ateist janë më inteligjent se njerëzit religjioz. Miron Zuckerman, Jordan Silberman dhe Judith A. Hall nga Uni ...

Zyrtare: Milaim Zeka i hyn politikës

Gazetari i njohur Milaim Zeka i ka hyrë politikës. Ai ka aderuar sot në subjektin politik 'NISMA' që drejtohet nga Fatmir Limaj e Jakup Krasniqi. ...

Media austriake kërkon rishikim të politikave europiane mbi Ballkanin, ja sulmi i Erdoganit dhe Putinit në krahët e dobët të Europës

Ballkani perëndimor. Si Rusia dhe Turqia mundohen të shfrytëzojnë vakumin e krijuar në shtetet pasardhëse të Jugosllavisë? Vladimir Putini përdor orto ...

Diaspora të përfaqësohet së paku me pesë vende në Kuvendin e Kosovës

Të paktën pesë vende në Kuvend duhet të garantohen për përfaqësuesit e diasporës ndërkohë që ata duhet të përfaqësohen edhe në institucionet e vendit, ...
Pamela Anderson në shoqërinë e biznesmenit shqiptar (Foto)

Pamela Anderson në shoqërinë e biznesmenit shqiptar (Foto)

Ikona e kinematografisë botërore, Pamela Anderson, është fotografuar duke dalë nga një hotel luksoz në Miami me biznesmenin suksesshëm shqiptar, 25-vj ...

Zyrtari amerikan: Zgjedhjet dhe vettingu, legjitime edhe pa opozitën

Në një bashkëbisedim të zhvilluar me gazetarët, zyrtari i DASH, Brian Hoyt Yee ka deklaruar se, vetëpërjashtimi i PD nga zgjedhjet do të jetë e dëmshm ...
1 2 3 10 / 21 POSTS