1 2 10 / 18 POSTS

Miratohet fleta e votimit, opozita mbetet jashtë zgjedhjeve

Opozita në Shqipëri zyrtarisht ka mbetur jashtë zgjedhjeve që do të mbahen më 18 qershor, pasi sot është miratuar fleta e votimit me partitë që do të ...
‘Albanian Star’ spektakli i këndimit hap aplikimet (Video)

‘Albanian Star’ spektakli i këndimit hap aplikimet (Video)

Ka nisur të marrë jetë spektakli i talentëve të këndimit në Kosovë. 'Albanian Star', ka hapur aplikimet për të gjithë të rinjtë që kanë dëshirë të ...
Aktori kosovar pjesë e projektit filmik ‘KanGur’ (Foto)

Aktori kosovar pjesë e projektit filmik ‘KanGur’ (Foto)

Projekti ‘KanGur’ është një projekt që pritet të filloj së shpejti. Audicionet janë mbajtur në Shqipëri ku kanë qenë të ftuar aktorët e të gjitha t ...

Ambasada Amerikane bën thirrje të Ratifikohet Marrëveshja e Demarkacionit

Përmes një kumtese, Ambasada e Shteteve të Bashkuara i ka bërë thirrje Kuvendit të Kosovës ta ratifikojë Marrëveshjen për shënimin e kufirit me Malin ...

Ekskluzive: Producenti i ‘O sa mirë’ këtë muaj starton me një ‘Reality Show’

Fisnik Vejsa producenti i serialit ‘O sa mirë’ në fund të majit pritet të transmetoj një ‘Reality Show’. Portali arbresh.info nga burimet e sigurta ...

Ja çfarë thotë Adriana Matoshi – Sasa e “O sa mirë” për ish-bashkëshortin

Adriana Matoshi thotë se shtëpia e saj në Gjilan ishte mbrapa teatrit, andaj ajo është ndikuar gjithmonë nga ai ‘’Tempull’’. ‘’Kur isha fëmijë lojë ...

Washington Post: Macron fitoi, por tani vjen pjesa më e vështirë

Votuesit në Francë vepruan me përgjegjësi dhe vendosmëri të dielen, por gjithashtu ata dërguan një paralajmërim. Presidenti i ri i zgjedhur i Franc ...
Xhirohet episodi i fundit i ‘Dashuri e pafund’ ( FOTO)

Xhirohet episodi i fundit i ‘Dashuri e pafund’ ( FOTO)

Seriali “Dashuri e pafund” ka qenë një nga serialet më të ndjekur si në Turqi, ashtu edhe në shume vende të tjera të Europës. Madje, ai ka arritur der ...
Sa shumë i do Behgjet Pacolli fëmijët (FOTO)

Sa shumë i do Behgjet Pacolli fëmijët (FOTO)

Ish-presidenti i Kosovës dhe lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka shprehur dashurinë e tij që e ka p ...
Këngëtarja nga Deçani pranon të bëjë intervistë vetëm me pagesë (Foto)

Këngëtarja nga Deçani pranon të bëjë intervistë vetëm me pagesë (Foto)

Albërie Hadërgjonaj e ka mbivlerësuar veten e saj duke menduar se është një nga yjet e showbizit botëror. Ajo ka thënë se tani e tutje do të jap inter ...
1 2 10 / 18 POSTS