1 2 10 / 14 POSTS

Ukraina ia ndalon hyrjen Steven Seagal – e konsideron kërcënim kombëtar

Shteti i Ukrainës i ka ndaluar hyrjen për pesë vjetët e ardhshme, aktorit të famshëm amerikan Steven Seagal. Shërbimet sekrete ukrainase e konsider ...
Proceduralisht, nesër me seancë të jashtëzakonshme, mund të votohet demarkacioni (Foto)

Proceduralisht, nesër me seancë të jashtëzakonshme, mund të votohet demarkacioni (Foto)

Gjithçka mund të përfundojë nesër sa i përket Marrëveshjes për shënimin e vijës kufitare me Malin e Zi. Qeveria ka paralajmëruar se do ta procedojë në ...
Kjo është e fejuara bukuroshe e Llukmanit të ‘O sa mirë’ (Foto)

Kjo është e fejuara bukuroshe e Llukmanit të ‘O sa mirë’ (Foto)

Ernest Zymberi i njohur si “Llukaman Avdili” në serialin “O Sa Mirë”, ka prezantuar familjen e tij, prindërit dhe të fejuarën e tij, Albulenën. Alb ...
Dani emocionohet kur flet për humbjen e bashkëshortes (Video)

Dani emocionohet kur flet për humbjen e bashkëshortes (Video)

Këngëtari Ramadan Krasniqi – Dani ka disa vite që ka humbur bashkëshorten. Ata kanë pasur dy fëmijë dhe jeta ka ndryshuar që nga ai moment. Ai p ...

Dhunoi nënën, 6 muaj burg për këngëtaren Eda Zari

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 6 muaj burg, këngëtaren e njohur Eda Zari, pasi kjo e fundit ka keqtrajtuar nënën e saj Zhani Zari. Shkak i sherrit ...
Qeni apo ujku, ja çfarë ndodh kur ndeshen me njëri-tjetrin (Video)

Qeni apo ujku, ja çfarë ndodh kur ndeshen me njëri-tjetrin (Video)

Të kesh qen në shtëpi dhe të nisesh vetëm për në mal, ku ndodhen ujqër, do të thotë se je i çmendur. Qentë janë miqtë më të mirë të njeriut dhe e ruaj ...

Kjo është pija që vret edhe qelizat më të vogla kancerogjene

Natyra mund të jetë mjeku më i mirë për shumë probleme shëndetësore. E tëra që duhet ne të bëjmë është që t’i përdorim ato sa herë na ipet mundësia. ...

Marsh protestues në Mitrovicë ‘Stop vrasjeve, ne jemi Ermali’

Shoqëria civile në Mitrovicë, sot organizon marrshin protestues “Stop vrasjeve, ne jemi Ermali”, i cili mbahet në Sheshin “Mehë Uka”, duke filluar nga ...

Sot afati i fundit i PD-së për pjesëmarrje në 18 qershor

Edi Rama i ka vendosur Lulzim Bashës jo pa qëllim ditën e sotme si afati final për të negociuar pjesëmarrjen e PD-së në zgjedhje. Teksa doli në kon ...

Mbahet Mini-Martona, mjetet i dedikohen fëmijëve me kancer

Sot në Prishtinë do të mbahet për herë të tretë Mini Maratona 5km, e cila ka për qëllim promovimin e jetës së shëndetshme duke bartë energjinë pozitiv ...
1 2 10 / 14 POSTS