Islami fe terroriste? Kjo është përgjigja e Noizyt që i shokoi të gjithë (Video)

Islami fe terroriste? Kjo është përgjigja e Noizyt që i shokoi të gjithë (Video)

Feja islame nga shumë njerëz në botë njihet si fe terroriste, për shkak të njollosjes së emrit nga njerëz që praktikojnë terrorizmin, siç është organi ...
Deputeti i LSDM-së publikon foton: Kjo bishë terroriste sulmoi Ziadin Selën (Foto)

Deputeti i LSDM-së publikon foton: Kjo bishë terroriste sulmoi Ziadin Selën (Foto)

Kanë kaluar disa ditë nga dhuna e tmerrshme që u ushtrua kundrejt deputetëve shqiptarë në Kuvendin e Maqedonisë. Detajë të reja janë publikuar në lidh ...

Kosova nuk i pranon më pasaportat e serbëve të Kosovës, që lëshohen në Beograd?

Agjencive të autobusëve, që qarkullojnë ndërmjet Serbisë, Kosovës dhe Maqedonisë, u është kumtuar se Kosova nuk i pranon më pasaportat serbe që lëshoh ...

Lutfi Haziri: Po e shënojmë rilindjen e madhe të Agim Ramadanit

Manifestimi treditor tradicional kulturor “Ditët e Agimit”, i cili i kushtohet figurës së dëshmorit të kombit, Agim Ramadani, në ditëlindjen e tij ka ...

Talat Xhaferi në zyrën e tij në Parlament (Video)

Për dallim nga dje, sot kolltuku i kryetarit të kuvendit ishte e lirë, dhe e pret Talat Xhaferin. Për çelës nuk kishte nevojë, sepse edhe dera e kabin ...

Arrestohet Gena në Las Vegas (Video)

Këngëtari Gena së fundmi ndodhet në SHBA, ku ka mbajtur disa koncerte për shqiptarët që jetojnë atje. Ndërkohë vetëm pak ditë më parë, ai ka zbarku ...

Hoxhaj në Bruksel: Vendime të rëndësishme ditëve të ardhshme në Kuvend

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, tha të mërkurën në Bruksel se 'Kuvendi i Kosovës brenda ditësh mund të marrë vendimin për ratifikimin e ma ...
Nora Istrefi me mesazh për Tunën pas lindjes së Tianit (Foto)

Nora Istrefi me mesazh për Tunën pas lindjes së Tianit (Foto)

Këngëtarja Nora Istrefi, ka uruar kunatën e saj, kolegen Tuna Sejdiu, për lindjen e fëmiut të parë. Tiani i vogël tashmë në jetë po shijon momentet ...

Qeveria dhe Kuvendi miratojnë edhe ligje që nuk zbatohen

Zbatimi i ligjeve mbetet një nga çështjet kryesore që sfidon institucionet e Kosovës. Procedimi i ligjeve nga Qeveria në Kuvend dhe miratimi i tyre, n ...
9 / 9 POSTS