1 2 3 60 10 / 595 POSTS
Zenun Pajaziti dhe Leonora Bunjaku – Morina, të sigurt në fitore (Foto)

Zenun Pajaziti dhe Leonora Bunjaku – Morina, të sigurt në fitore (Foto)

Në Partinë Demokratike të Kosovës janë të sigurt se në komunën e Gjilanit do të dalin fitues dhe se kandidatët e këtij qyteti për deputetë nga kjo par ...
LDK e Gjilanit ka vendosur standard të barazisë gjinore sa i përket kandidatëve për deputetë

LDK e Gjilanit ka vendosur standard të barazisë gjinore sa i përket kandidatëve për deputetë

“Në LDK e kemi vendosur standardin e barazisë, në raportin 50 me 50 dhe shpresojmë që këta kandidatë të jenë deputetët tanë në Kuvendin e Republikës”. ...
Nuk mund ta kuptosh ISIS-in nëse nuk e di historinë e vehabizmit në Arabinë Saudite

Nuk mund ta kuptosh ISIS-in nëse nuk e di historinë e vehabizmit në Arabinë Saudite

Ardhja dramatike e të ashtuquajturit Shtet Islamik (ISIS) në skenën irakiane i ka tronditur shumë persona në Perëndim. Shumë nga ta kanë mbetur të hut ...
Dhurata Dora edhe këtë herë ia huq! (Foto)

Dhurata Dora edhe këtë herë ia huq! (Foto)

Këngëtarja Dhurata Dora shpeshherë është pjesë e mediave rozë. Ajo më shumë diskutohet për pamjen e saj të jashtme. Së fundmi Dhurata ka publiku ...
Liberalizimi i vizave më 2017, vetëm në teori

Liberalizimi i vizave më 2017, vetëm në teori

Për shkak të mosarritjes së përmbushjes së dy kushteve të fundit, ratifikimit të Marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, si dhe luf ...
Virusi që çoroditi botën, hetimet e reja çojnë drejt Kinës

Virusi që çoroditi botën, hetimet e reja çojnë drejt Kinës

Analiza të reja të kryera nga agjencitë ligjzbatuese ndërkombëtare sugjerojnë se një grup kriminelësh të dyshuar kinezë mund të kenë qenë prapa virusi ...
Vajza e Noizyt feston ditëlindjen e 10-të (Foto)

Vajza e Noizyt feston ditëlindjen e 10-të (Foto)

Vajza e reperit të famshëm shqiptar ka festuar ditëlindjen. Leandra është një nga fëmijët më të njohur, pasi babai i saj është Noizy. Reperi i k ...
Ishulli Henderson, vendi më i ndotur në botë (Video)

Ishulli Henderson, vendi më i ndotur në botë (Video)

Një ishull i pabanuar në Paqësorin e Jugut ka dendësinë më të madhe të mbeturinave plastike se kudo tjetër në botë. Bëhet fjalë për ishullin Hender ...
Me panele diellore, rruga e parë në botë e shtruar në Francë (Video)

Me panele diellore, rruga e parë në botë e shtruar në Francë (Video)

Franca ka hapur atë që mund të quhet rruga e parë me panele diellore. Segmenti është 1 km gjatësi lineare në një fashat të vogël, të quajtur Tourou ...
Fshati ylber, më kreativi në glob (Video)

Fshati ylber, më kreativi në glob (Video)

Kampung Pelangi është një fshat me 223 shtëpi në Indonezi, i cili ka bërë një gjetje për të zhvilluar turizmin. Banorët e këtij fshati kanë sigurua ...
1 2 3 60 10 / 595 POSTS