1 2 10 / 13 POSTS
Zaev: Gruevski, Ivanovi, Veljanoski, Çavkovi organizuan dhunën (Video)

Zaev: Gruevski, Ivanovi, Veljanoski, Çavkovi organizuan dhunën (Video)

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, i cili mbrëmë u sulmua dhunshëm dhe u përgjak nga protestuesit e ”Për Maqedoni të Parbashkët” që u futën lehtësisht në K ...
Rita Ora me fustan të veçantë, por shumë të shtrenjtë (Foto)

Rita Ora me fustan të veçantë, por shumë të shtrenjtë (Foto)

Rita Ora ishte e pranishme në një mbrëmje televizive në New York. Si zakonisht këngëtarja kosovare e tërheqë vëmendjen me veshjen e saj. Ajo ...
101 vjeçarja fiton të artën në vrapim (Video)

101 vjeçarja fiton të artën në vrapim (Video)

Man Kaur është gruaja 101 vjeçare nga Chandigarhi Indisë që shkroi historinë në World Masters Game në Auckland të Zelandës së Re, duke u bërë atletja ...
Chara Sands, shkretëtira në mes të Siberisë së akullt (Video)

Chara Sands, shkretëtira në mes të Siberisë së akullt (Video)

Vetëm 40 kilometra prej akullnajave Kodar në rajonin Transbaj-kalik, pranë maleve të mbuluara me borë dhe tajgës së madhe të mbushur me liqene të ka ...
Kinezi kaloi 36 vite duke ndërtuar 9.4 km kanal uji (Video)

Kinezi kaloi 36 vite duke ndërtuar 9.4 km kanal uji (Video)

Qeniet njerëzore mund të bëjnë gjithçka që duan. Është natyra e njeriut të krijojë diçka të re dhe unike për të ndihmuar natyrën. Por një kinez ka ...

Komitet për Autostradën Prishtinë-Gjilan-Dheu i Bardhë

Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa, në mbledhjen e sotme miratoi vendimin për krijimin e Komitetit Drejtues Ndërministror për ...

Reagime në Kosovë për zhvillimet në Maqedoni

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka reaguar pas zhvillimeve në Maqedoni, duke bërë thirrje për dialog 'për interesin e të gjithë qytetarëve pa ...
‘Penitentes’ kullat nga akulli, formacionet e pazakonta të borës në Ande (Video)

‘Penitentes’ kullat nga akulli, formacionet e pazakonta të borës në Ande (Video)

Penitenti ose Nieves Penitentis është emri për formacionet e pazakonta të borës që mund të gjenden në lartësi jashtëzakonisht të larta mbidetare. 'P ...
Plas tradhtia në ‘Big Brother’, dy çifte ndërrojnë partnerët (Foto)

Plas tradhtia në ‘Big Brother’, dy çifte ndërrojnë partnerët (Foto)

Gjatë drekës Musa dhe Dona po bisedonin ku do i kalojnë pushimet pas daljes nga 'Big Brother'. Dhe teksa dukeshin shumë të dashuruar me njëri tjetrin, ...
Njihuni me Izamal, qyteti i verdhë (Video)

Njihuni me Izamal, qyteti i verdhë (Video)

Izamal, qyteti i verdhë, është një nga qytetet koloniale meksikane, dhe që botërisht njihet si qyteti magjik, pasi ka histori, bukuri dhe legjendë. ...
1 2 10 / 13 POSTS