1 2 10 / 12 POSTS
Milaim Zeka: Pse rasti Haradinaj është super serioz

Milaim Zeka: Pse rasti Haradinaj është super serioz

Pse Qeveria dhe njerezit rreth tije jane hajgaregji serioz.Ndalimi i Ramush Haradinajt ne France, qe nga fillimim, ka qene teper serioz, po tani eshte ...

BE-ja kërkon votimin e shpejtë të Demarkacionit në Kuvend

Komisioneri për çështje të brendshme dhe migracion, Dimitris Avramopoulos, i ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës dhe të ‘gjitha partive politike n ...

Lunaçek: Retorika nacionaliste nuk i zgjidh problemet

Nënkryetarja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunaçek deklaroi se BE-ja këshillon që sa më mirë duhet të shfrytëzohet energjia pozitive, e pranishme në ...
Vendi ku shtyllat prej guri ‘përshkojnë qiellin’ (Video)

Vendi ku shtyllat prej guri ‘përshkojnë qiellin’ (Video)

Në mesin e shumë përrenjëve, pishinave natyrore, ujëvarave, rreth 40 shpellave dhe disa urave natyrore, në Wulingyuan gjenden edhe shtyllat prej guri, ...

Pamje të tmerrshme: 7 luanë sulmojnë trajnerët në cirk (Video +18)

Brenda kafazit, në mes shtatë luanëve, tre trajnerë mundohen të bëjnë më të mirën e tyre që të kënaqin publikun. Por, nuk shkon gjithçka sipas plan ...
Roboti që gjuan me dy duart (Video)

Roboti që gjuan me dy duart (Video)

Roboti humanoid FEDOR do të lëshohet për fluturim në hapësirë në vitin 2021. Ai është i gatshëm që të gjuajë me armë me të dy duart, ka thënë zëvendë ...
Këngëtarja shqiptare merr dhuratë nga Katy Perry (Foto)

Këngëtarja shqiptare merr dhuratë nga Katy Perry (Foto)

Gjatë ditës së sotme këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora, ka marrë një dhuratë të veçantë. Rita ka publikuar në rrjete sociale një video ku k ...
Ishulli i ‘Monte Kristos’ dhe sekreti i madh që fshihet pas tij (Video)

Ishulli i ‘Monte Kristos’ dhe sekreti i madh që fshihet pas tij (Video)

Deti Mesdhe fsheh një ishull të vogël, të përsosur për të fshehur thesar, i cili gjoja është aty. Megjithatë, gjasat janë të vogla që dikush të gërmoj ...

Hetohen kompani për fiksim çmimesh

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës është duke shqyrtuar një mori lëndësh ku dyshohet se grupe operatorësh të ndryshëm ekonomik, kanë bërë marrëveshje p ...
Sëmuret rëndë këngëtari i njohur, 2 ditë në kujdesin intensiv (Foto)

Sëmuret rëndë këngëtari i njohur, 2 ditë në kujdesin intensiv (Foto)

Elton John është në kujdesin intensiv pas një infeksioni të rrezikshëm bakterial në Amerikën e Jugut këtë muaj. 70 vjeçari ka anuluar koncertin e t ...
1 2 10 / 12 POSTS