1 2 10 / 14 POSTS
Sinan Vllasaliu publikon klipin e ri ‘Zot falma’ (Video)

Sinan Vllasaliu publikon klipin e ri ‘Zot falma’ (Video)

Këngëtari i njohur i muzikës popullore Sinan Vllasaliu ka publikuar këngën dhe klipin e tij më të ri me titull “Zot falma”. Kënga është ritmike dhe ...
Kodrat e përrallave, ç’thotë legjenda për formimin e tyre (Video)

Kodrat e përrallave, ç’thotë legjenda për formimin e tyre (Video)

Kodrat e e Çokollatës në Filipine janë një formacion gjeologjik i veçantë. Ato e kanë marrë emrin çokollatë sepse gjatë periudhës së thatësirës ato ma ...
Pallati Presidencial i Turqisë, 30 herë më e madhe se Shtëpia e Bardhë (Video)

Pallati Presidencial i Turqisë, 30 herë më e madhe se Shtëpia e Bardhë (Video)

Jo nuk jemi në kohën e Sulltanit të Madhërishëm, por të Presidentit Erdogan. Është kjo ndërtesa në të cilën jeton i plotfuqishmi i Turqisë. Por, përme ...
15 modelet e obliguara të flokëve, në Korenë e Veriut (Video)

15 modelet e obliguara të flokëve, në Korenë e Veriut (Video)

Mesa duket diktatori i Koresë së Veriut Kim Jong-un nuk ndalet së imponuari mënyra sjelljesh tek qytetarët korean. Së fundmi Pheniani zyrtar ka pu ...
‘Shkunden Plakat’, ja si lindi gojëdhëna (Video)

‘Shkunden Plakat’, ja si lindi gojëdhëna (Video)

Shkurt o im vëlla, më jep tri ditë hua ta ngrij plakën me gjithçka! Kjo gojëdhënë mbi dymijë vjeçare kujtohet çdo muaj prill sipas kalendarit Alla ...

Anija kozmike furnizuese arriti në Stacionin Ndërkombëtar të Gjithësisë

Një anije kozmike komerciale, e angazhuar nga agjencia amerikane, NASA, ka arritur në Stacionin Ndërkombëtar të Gjithësisë, me afro 4 tonelata ngarkes ...
Njihuni me këngëtaren që ka qarë në videoklip (Video)

Njihuni me këngëtaren që ka qarë në videoklip (Video)

Tringa Kay është një vajzë e talentuar që po bën emër me projektet muzikore. Së fundmi ajo ka hedhur në treg baladën 'I Huaj', ndërsa n'ZOOM ka shp ...
Sot përkujtohen të rënët e Mushtishtit, Hajrush Behluli vargje prekëse për vëllaun (Foto)

Sot përkujtohen të rënët e Mushtishtit, Hajrush Behluli vargje prekëse për vëllaun (Foto)

Sot duke nisur nga ora 14:00 në Sheshin e Dëshmorëve në Mushtisht mbahet manifestimi përkujtimor për nder të dëshmorëve dhe të rënëve. E pikërisht ...
Pro Band të parët që rikthyen historinë e ‘Qanakala’ (Video)

Pro Band të parët që rikthyen historinë e ‘Qanakala’ (Video)

Pro Band dhe Ganja janë rrëfyer rreth projekteve të tyre fundit. Të ftuar në emisionin n’ZOOM, ata treguan detaje për këngën 'Qanakala' që i emocio ...

Devolli: Po gabon, Albin

Blerim Devolli, pronar i kompanisë Devolli, i është përgjigjur deputetit të Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, për fjalimin e tij në Kuvendin e Koso ...
1 2 10 / 14 POSTS