1 2 10 / 13 POSTS
Patatet, pse janë aq të nevojshme? (Video)

Patatet, pse janë aq të nevojshme? (Video)

Patatet kanë më pak kalori se orizi dhe pastat dhe janë të pasura me shumë vitaminë C, për këtë arsye detarët e shekullit 19 i kanë ngrënë për të shma ...
Gjilanasi Abedin Selimi, dhuratë kancelares Angela Merkel (Video)

Gjilanasi Abedin Selimi, dhuratë kancelares Angela Merkel (Video)

Gjilanasi i vetmësuar në dru-gdhendje, profesioni i të cilit nuk ka të bëjë aspak me pasionin e tij të kohëve të fundit, nuk e ka problem nëse kalon d ...
Pushohet nga puna ylli i TV-së, ngacmonte seksualisht

Pushohet nga puna ylli i TV-së, ngacmonte seksualisht

Bill O'Reilly, drejtuesi i emisionit më të ndjekur të lajmeve në stacionet kabllore amerikane, është pushuar nga puna pas akuzave të njëpasnjëshme për ...
Ja pse konsumi i çipsave rrezikon njeriun (Video)

Ja pse konsumi i çipsave rrezikon njeriun (Video)

Markat më të njohura të patatinave, duke filluar nga versionet më të shtrenjta e deri ato më të lira, që shiten në supermarkete, kanë nivele të larta ...
Rita Ora nderohet me çmimin: ‘Artistja më e njohur ndërkombëtarisht në Kinë’

Rita Ora nderohet me çmimin: ‘Artistja më e njohur ndërkombëtarisht në Kinë’

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ishte e pranishme në China Music Awards që është mbajtur në Hong Kong. Përveç kësaj, Rita edhe njëh ...

Haliti: Gjyqtari Kalludra duhet të më kërkojë falje publikisht

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Themelore që të dënohet me 200 euro gjobë, pasi nuk ishte paraq ...

Zbulohen çiftet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atleticon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet me Monacon. Ndeshjet e para do ...
Andrra sot ka ditëlindjen, a e dini çfarë diference ka me Sinanin?

Andrra sot ka ditëlindjen, a e dini çfarë diference ka me Sinanin?

Andrra Destani, bashkëshortja e këngëtarit të njohur Sinan Hoxha, feston sot ditëlindjen e sa të 22-të. Për këtë datë të rëndësishme për të, bukuro ...
Kjo është lista e këngëve të albumit të Dua Lipës (Foto)

Kjo është lista e këngëve të albumit të Dua Lipës (Foto)

Dua Lipa ka kohë që ka paralajmëruar publikimin e albumit të parë muzikor. Këngëtarja tashmë ka zbuluar edhe titujt e këngëve që do të përmbajë alb ...

Sulmuesi në Paris, i njohur për Policinë

Sulmuesi i Parisit nuk kishte qenë një person i panjohur për policinë. Zyrtarët francezë ende nuk e kanë bërë publik identitetin e tij, të cilin e zbu ...
1 2 10 / 13 POSTS