1 218 / 18 POSTS

Ylli i tenisit Serena Williams pret fëmijën e parë

Ylli i tenisit, Serena Williams, është shtatzënë me fëmijën e parë dhe pret të lindë këtë vjeshtë, tha një zëdhënës i saj. Tenistja amerikane, 35 v ...
Boza, pije tradicionale shqiptare apo turke? (Video)

Boza, pije tradicionale shqiptare apo turke? (Video)

Me pak fjalë është magjike. Boza është rezultat i një fermentimi të kujdesshëm. Shqiptare apo produkt i Perandorisë Osmane? Cila është origjina e v ...

Mustafa në Bruksel do të kërkojë liberalizim me kusht për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, pritet që të udhëtojë në fillim të javës së ardhshme në Bruksel, ku do prezantojë kërkesën e tij të re në lidhje ...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të krijojnë qeverinë e re

Uashingtoni u bëri thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të A ...
Mihrije Braha: ‘Si cigaren e fundit më fike’ (Video)

Mihrije Braha: ‘Si cigaren e fundit më fike’ (Video)

Këngëtarja Mihrije Braha ka lansuar projektin e ri. 'Si cigaren e fundit më fike' titullohet kënga, që është prodhim i Kreshnik Avdiut i cili e ka ...

Këta janë dy kandidatët e ‘vetëm’ për kryetar të Prishtinës

Shpend Ahmeti nga LVV-ja dhe Lirak Çelaj nga PDK-ja kanë mbetur kandidatët e vetëm të deklaruar nga partitë e tyre për garën e Prishtinës. Partitë tje ...

EUROPOL dhe Policia e Kosovës me projekt të përbashkët

Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, priti në takim zyrtarët, Jari Liukkudhe, Roberto Codesal nga Departamenti i Operacioneve të EUROPOL-it ...

HRW: OKB refuzon të pranojë ‘abuzimet’ me pakicat në Kosovë

Organizata për të drejtat e njeriut Human Rights Watch tha se Kombet e Bashkuara, 'duke refuzuar të pranojnë abuzimet e tyre, minojnë seriozisht aftës ...
1 218 / 18 POSTS