1 2 10 / 13 POSTS
Kreativiteti i Vivi Mac, arti i pabesueshëm me lëngje të derdhura (Video)

Kreativiteti i Vivi Mac, arti i pabesueshëm me lëngje të derdhura (Video)

Vizatimi është një prej arteve më madhështore në botë. Tipet e këtij lloji të artit dallojnë – ndërsa vizatimi me lëngje të derdhura është vërtetë ...

Në Serbi kërkohet Edi Rama të shpallet person non grata

Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë Nenad Popoviq e ka ftuar sot Qeverinë e këtij vendi që ta shpallë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, perso ...
Shpellat Ellora, kompleksi madhështor i tempujve (Video)

Shpellat Ellora, kompleksi madhështor i tempujve (Video)

Shpellat magjepsëse Ellora janë një kompleks madhështor i 34 tempujve e manastireve të gdhendur në kodrën e madhe Charanandri, në shtetin indian Mahar ...
Kërpudhat, pse duhet t’i hani sa më shumë ato (Video)

Kërpudhat, pse duhet t’i hani sa më shumë ato (Video)

Ose i pëlqeni fort, ose i urreni… por sa janë të shëndetshme ato? Përgjigjja definitve është se ato janë shumë të shëndetshme. https://www.youtu ...
Zbulohet misteri që fshihet pas fotove të Elvana Gjatës (Foto)

Zbulohet misteri që fshihet pas fotove të Elvana Gjatës (Foto)

Këngëtarja e njohur Elvana Gjata prej kohësh po jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po bën përpjekjet e saj shumë të mëdha për t’u futur në t ...

Mbi 150 biznese në Panairin ‘Prishtina 2017’

Mbi 150 biznese vendore e ndërkombëtare janë duke u prezantuar në Panairin e Përgjithshëm dhe Ndërkombëtar 'Prishtina 2017', i cili është duke u mbajt ...
Vdes gruaja më e vjetër në botë Emma Morano

Vdes gruaja më e vjetër në botë Emma Morano

Emma Morano, italiania 117 vjeçare nuk jeton më. Ajo ishte e mbijetuara e fundit e regjistruar e shekullit XIX e cila ndërroi jetë paqësisht, teksa ...
Policia: Aksidentin në Prishtinë nuk e shkaktoi eskorta e Kryeministrit (Video)

Policia: Aksidentin në Prishtinë nuk e shkaktoi eskorta e Kryeministrit (Video)

Një aksident i ndodhur mëngjesin e së mërkurës në kryeqytet, përkatësisht afër hotelit Sirius, nuk u shkaktua nga eskorta e kryeministrit ashtu edhe s ...

Ronaldo tregon se si arrihen objektivat

Sulmuesi Cristiano Ronaldo është shprehur i lumtur përkundër akuzave ndaj tij dhe Viktor Kassai pas fitores së Real Madridit ndaj Bayern Munichut në ç ...

Bayern jashtë Champions, Lewandowski: Gjyqtarët na e mohuan kualifikimin

Cristiano Ronaldo dërgon Realin në gjysmëfinale të Champions League dhe Bayernin jashtë këtij kompeticioni. Bayerni triumfoi në kohën e rregullt du ...
1 2 10 / 13 POSTS