1 2 10 / 16 POSTS
Aksidentohet reperi i njohur shqiptar (Foto)

Aksidentohet reperi i njohur shqiptar (Foto)

Reperi i njohur Stresi ka përjetuar një moment jo shumë të mirë. Stresi ka pësuar një aksident në komunikacion por që fatmirësisht ka shpëtuar. ...

Çfarë do të ndodhë me mjekimin e Bajram Rexhepit?

Ish kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi pas dy sulmeve neurologjike është duke vazhduar trajtimin në mjekimin intensiv qendror në QKUK. Mjekët q ...
Ja si ta luftoni depresionin (Video)

Ja si ta luftoni depresionin (Video)

Simptomat e depresionit mund të lehtësohen me ndihmën e jogurtit – të paktën kështu thonë hulumtimet e reja. https://www.youtube.com/watch?v=J6jVx9 ...
Demi i ‘Wall Street’-it ka ‘konkurrencë’ (Video)

Demi i ‘Wall Street’-it ka ‘konkurrencë’ (Video)

Skulptori i demit të 'Wall Street'-it akuzon qytetin e Nju Jorkut se ka shkelur të drejtat e tij të garantuara nga ligji, duke lejuar statujën e vajzë ...
Bananet e kuqe, fruti i panjohur nga shqiptarët (Video)

Bananet e kuqe, fruti i panjohur nga shqiptarët (Video)

Bananja e kuqe rritet në Amerikën e Jugut dhe në Azi dhe është një nga varietetet më të shijshme të bananes, e njohur me emrat e përbashkëta 'Nendran ...

Kosova do të blejë helikopterë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka ndërmarrë një iniciativë për blerjen e helikopterëve, të cilët, siç ka thënë ai, do të shërbejnë për të rritur ...
‘Ura e frikës’ në Japoni, çka fshihet pas saj?

‘Ura e frikës’ në Japoni, çka fshihet pas saj?

Kodrat e thepisura janë gjithmonë problem për shoferët, dhe pikërisht nga këto terrene shkaktohen aksidente më të mëdha. Një urë e ngjashme ndodhet ...

Basha: Plakat e prillit ikën, vetëm qeveri teknike

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha tha se në ditën e 60-të të qëndrimit në çadrën e lirisë, është arritur një rekord i ri, 60 ...
Rrushi, ideal për të luftuar disa sëmundje (Video)

Rrushi, ideal për të luftuar disa sëmundje (Video)

Disa mjekë kanadezë, pas provave të kryera në kushte laboratorike, arritën në rezultatin se rrushi përbën një armik të viruseve. Në këto prova ata ...

Mustafa: Ende s’ka vendim për prishje të koalicionit

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka thënë se ende nuk është marrë ndonjë vendim sa i përket asaj nëse do të vazhdojë koalicioni mes partisë së tij L ...
1 2 10 / 16 POSTS