1 2 10 / 13 POSTS

OSBE: Referendumi në Turqi nuk ka përmbushur standardet

Misioni vëzhgues i OSBE-së në Turqi njoftoi të hënën se procedura e votimit nuk ishte sipas standardeve ndërkombëtare. Tana de Zuleta nga OSBE tha ...
Adelina kap gjysmë milion klikime me “Na” (Video)

Adelina kap gjysmë milion klikime me “Na” (Video)

Një nga projektet më të suksesshme të momentit, “Na” e Adelina Berishës ka kapur gjysmë milion klikime për vetëm 2 ditë. Kjo këngë e Adelinës e ka ...
Njihuni me smartphone-in e lirë Moto C (Video)

Njihuni me smartphone-in e lirë Moto C (Video)

Motorola Mobility nxorri në treg dy smartphone-t e saj të rinj, Moto G5 dhe Moto G5 Plus, por sigurisht që ka dhe të tjera deri në fund të vitit. h ...
Miti i lejlekut – Pse ai ‘sjellë’ foshnjat në këtë botë? (Video)

Miti i lejlekut – Pse ai ‘sjellë’ foshnjat në këtë botë? (Video)

Kur kemi qenë të vegjël, të gjithë kemi dëgjuar se si lejleku i sjellë foshnjat në këtë botë. Kjo gjithnjë do të mbetet përgjigja më e zakonshme pë ...
Misteret e pazgjidhura në botë (Video)

Misteret e pazgjidhura në botë (Video)

Në botë ka shumë mistere por disa janë më të njohura e të cilat i mundojnë me shekuj edhe mendjet më të mëdha. Ato i mundojnë me shekuj edhe mendjet ...
Martina Big, vajza me gjoksin më të madh në Evropë (Video)

Martina Big, vajza me gjoksin më të madh në Evropë (Video)

Modelja gjermane, Martina Big ka shpenzuar 62 mijë dollarë me ndërhyrje kirurgjikale për tu bërë një ‘barbie ekzotike.’ Ajo ka zmadhuar gjoksin e s ...
Vajza 8 muajshe, ha gjithçka dhe peshon 17 kg (Video)

Vajza 8 muajshe, ha gjithçka dhe peshon 17 kg (Video)

Një vajzë nga India është vetëm 8 muajshe dhe peshon 17kg, njësoj si një fëmijë 4 vjeçar. Chahat Kumar ka lindur me peshë mesatare, por filloi të shën ...

Rruga Prishtinë-Veternik do të bëhet 8 korsi, e para në Kosovë

Të martën, më 18 prill kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa së bashku me ministrin e Infrastrukturës, Lutfi Zharku do të inaugurojnë fillimin e punimev ...

Veseli në Dubai, kërkon investime në agrokulturë për Kosovën

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli është pritur në Dubai nga ministri i Ekonomisë, Sultan Bin Saed Al Mansouri, me të cilin kanë diskutuar për bashkëpu ...

Mustafa: BE po na bllokon me një kusht të pakuptimtë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se Kosova ka nevojë për liberalizimin e vizave në mënyrë që të ketë dije evropiane, lëvizje të lirë të ma ...
1 2 10 / 13 POSTS