1 219 / 19 POSTS

NASA: Dy hëna në Sistemin Diellor kanë përbërësa që e mundësojnë jetën

Dy hëna – njëra në fluturim orbital rreth Saturnit, e tjetra rreth Jupiterit – kanë përbërësa të nevojshëm për mbështetjen e jetës mikrobiale, tha mbr ...
Xharra: Nëse i thoni ‘JO’ Amerikës ju po çoni ujë në mullirin e Rusisë

Xharra: Nëse i thoni ‘JO’ Amerikës ju po çoni ujë në mullirin e Rusisë

Senatori John McCain erdhi në Kosovë, nuk është pak për ne që në këtë periudhë kur Rusia po e shtrinë ndikimin më të madh në rajon, te ne vjen ky zyrt ...
Momenti i tmerrshëm kur era ‘shkund’ anijen

Momenti i tmerrshëm kur era ‘shkund’ anijen

Pasagjerët e kësaj anije duhet të kenë përjetuar një prej momenteve më të tmerrshme të jetës së tyre. Dallgët e mëdha dhe era e fortë për pak sa n ...

Aurela ‘s’mundet’ më, sonte publikon klipin e ri (Video)

Këngëtarja Aurela Gaçe ka kohë që i ka munguar skenës muzikore shqiptare, pa sjellur ndonjë projekt të ri. Por, ajo sonte do të kthehet me këngën e ...

Veseli: Opozita s’mund të na rrëzojë

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se pret që të kenë vendimmarrje në Kuvend dhe Qeveri, përndryshe humb kuptimi i vazhdimit të koa ...

Thaçi i ndan ‘Urdhrin e lirisë’ senatorit McCain

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka ndarë çmimin 'Urdhri i lirisë', senatorit amerikan, John McCain. Ky çmim atij i është ndarë për kontributin pë ...

Policia shton kontrollet rreth objekteve fetare

Derisa Ambasada Amerikane në Kosovë rekomandon qytetarët e saj që të rishikojnë planet e tyre të sigurisë dhe derisa Policia e Kosovës ndërprenë pushi ...

Nga bomba masive amerikane janë vrarë dhjetëra militantë të IS-it

Zyrtarët afganë thonë se nga sulmi me bombën më të madhe joatomike të shfrytëzuar ndonjëherë në operacion luftarak nga ana e ushtrisë së Shteteve të B ...
Tarifat e reja shtrenjtojnë energjinë elektrike

Tarifat e reja shtrenjtojnë energjinë elektrike

Zbatimi i tarifave të reja të energjisë elektrike, ka ngritur çmimin e rrymës për një numër të madh të konsumatorëve, thonë përfaqësues të shoqërisë c ...
1 219 / 19 POSTS