1 220 / 20 POSTS
Karikatura e ditës – “Dybala Mbret” (Foto)

Karikatura e ditës – “Dybala Mbret” (Foto)

Goal.com ka publikuar karikaturën e ditës, ku protagonistët kryesor janë disa lojtarë të Juventusit dhe disa të Barcelonës. Dybala shënoi dy gola, ...

Dua Lipa vjen me një tjetër bashkëpunim (Video)

Brenda këtij viti ajo ka publikuar dy bashkëpunime, 'No Lie' me Sean Paul dhe 'Scared To Be Lonely' me Martin Garrix, por Dua Lipa është gati të publi ...

Mynihu rritë masat e sigurisë, Bayerni mesazh për tifozët

Pas sulmit të mbrëmshëm në Gjermani, ku u sulmua autobusi i skuadrës së Borussia Dortmundit, Munihu ka rritur masat e sigurisë afër stadiumit “Allianz ...

Meta, Hoxhajt: Shqipëria e ka për detyrë angazhimin e saj për të ndihmuar vendin fqinj

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, po qëndron për një vizitë zyrtare në shtetin shqiptar. Para pak çastesh, ai ka zhvilluar një takim me k ...

Këto janë 105 lejet e ‘rrokaqiejve’ të Prishtinës që mund të anulohen

Janë rreth 105 leje të ndërtimit të lëshuara nga administrata e ish kryetarit Isa Mustafa dhe e kryetarit aktual, Shpend Ahmneti në lagjen 'Mati 1', t ...

Daily Mail do të dëmshpërblejë Melania Trump

Zonja e Parë e Amerikës, Melania Trump do të dëmshpërblehet nga Daily Mail lidhur mbi akuzat e tabloidit britanik lidhur me karrierën e saj prej model ...

Dortmund: Është gjetur letra me të cilën merret përgjegjësia për sulm

Autoritetet e Gjermanisë thonë se tri eksplodime kanë ndodhur dje afër autobusit ku gjendeshin futbollistët e ekipit, Borusia Dortmund. Shefi ekzekut ...

12 vjet burg për vrasjen e Zejnepe Berishës

Nebih Berisha është dënuar me 12 vjet e gjashtë muaj burg për vrasjen bashkëshortes së tij Zejnepe Berishës. Vendimi është shpallur sot nga gjykat ...

Ligji i punës nuk gjen zbatim, kërkohen ndryshime

Ligji i punës në Kosovë ndonëse i miratuar shtatë vite më parë nuk ka arritur të gjejë zbatim të duhur, në veçanti në sektorin privat. Mungesa e ko ...

QKUK: Klinika e Syve, për tre muaj 11895 kontrolla – 792 prej tyre kryen operacione

Klinika e Oftalmologjisë (Syve) në tremujorin e parë të këtij viti ka pasur trend të rritjes së vëllimit të punës. Nga raporti tremujor i punës rez ...
1 220 / 20 POSTS