1 220 / 20 POSTS
‘Mogli’ në versionin femër, është ‘rritur’ mes majmunëve (Video)

‘Mogli’ në versionin femër, është ‘rritur’ mes majmunëve (Video)

Shumica prej nesh e dijnë historinë e Moglit. Por, jo atë që cilësohet si 'Mogli' femër. https://www.youtube.com/watch?v=k_0bzI0mE1g ...
Blerona Zeqiri skena të nxehta me Cozman, Labi i incizon (Foto)

Blerona Zeqiri skena të nxehta me Cozman, Labi i incizon (Foto)

Që të tre, janë shumë të përfolur në rubrikat rozë. Natën e mbrëmshme ata ishin pjesëmarrës në ahengun e ditëlindjes së këngëtares Shkenda Dubova, ...

Trump nënshkruan protokollin e pranimit të Malit të Zi në NATO

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka nënshkruar të hënën Protokollin e pranimit të Malit të Zi në NATO, duke e përmbyllur procedurën e ratifikimit n ...
Nipi i Agim Ramadanit i kushton këngë heroit (Video)

Nipi i Agim Ramadanit i kushton këngë heroit (Video)

Këngëtari Ardian Dema, ka publikuar videoklipin e këngës më të re të cilën ia kushtoi heroit Agim Ramadani. Kënga të cilës, nipi i Agimit, Ardiani, ...

Deputetët në Kuvend, por nuk votojnë pikat e mbetura prej muajsh

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur që të votojë asnjë nga pikat e mbetura nga seanca e kaluar, edhe pse në seancë kishte deputetë të mjaftueshëm, por që ...

18 vjet nga rënia e heroit Agim Ramadani

Sot bëhen 18 vjet nga rënia e luftëtarit dhe heroit Agim Ramadani, i cili gjatë luftës u dëshmua si strateg i lartë dhe udhëheqës i dashur për ushtarë ...

Asociacioni kushtëzohet me miratimin e simboleve të Kosovës

Komunat veriore të Kosovës, Mitrovica e Veriut, Zveçani, Leposaviqi dhe Zubin Potoku, vazhdojnë të funksionojnë pa stemë, pa simbole dhe pa vula të Ko ...

Petroviq dhe Jabllanoviq ‘shfaqen’ në veri me plisa në kokë

Në veri të Mitrovicës janë vendosur pllakate me fotografi të deputetit serb, Sllobodan Petroviq dhe ish-ministrit në Qeverinë e Kosovës, Aleksandar Ja ...

Kuvendi i Kosovës vazhdon sot seancën

Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mblidhet sot në seancë plenare, për të vazhduar me votimin dhe shqyrtimin e pikave të mbetura nga mbledhja e fun ...

OBSH e vendos zyrën e saj në Prishtinë nën përgjegjësinë e zyrës së Beogradit

Zyra në Kosovë e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (WHO) është vendosur nën 'përgjegjësinë’ e Zyrës në Serbi, duke ndryshuar, siç thonë zyrtarët e ...
1 220 / 20 POSTS