1 2 3 20 / 27 POSTS

Qeveria nuk i frikësohet mocionit të opozitës

Qeveria e Kosovës nuk i frikësohet iniciativës për ngritjen e një mocioni të mosbesimit ndaj saj. Përfaqësuesit e ekzekutivit thonë se ngritja e një m ...
Tempujt më të bukur në botë, tempujt budistë janë kryesisht të përhapur në Azi (Video)

Tempujt më të bukur në botë, tempujt budistë janë kryesisht të përhapur në Azi (Video)

Budizmi mbështetet në mësimet e Gautama Budës, i cili jetoi në shek. 6 ose 5 p.k. mes Nepalit e Indisë Veriore. Ne do t'iu përmendim tempujt që cil ...
I jepet lamtumira e fundit Chuck Berryt (Foto)

I jepet lamtumira e fundit Chuck Berryt (Foto)

Një ceremoni për dhënien e lamtumirës legjendës së 'Rock N' Rollit', Chuck Berry, është mbajtur në teatrin 'Pageant' në Shën Luis të dielën. Berr ...
Duhanpirja vret! Ajo shkakton 1 në 10 vdekje në botë (Video)

Duhanpirja vret! Ajo shkakton 1 në 10 vdekje në botë (Video)

Pirja e duhanit shkakton një në dhjetë vdekje në gjithë botën, ndërsa gjysma e tyre janë në vetëm katër shtete: Kinë, Indi, SHBA dhe Rusi. https:// ...
Ura që ‘zhduket’ nën ujë, realiteti i saj është më shumë se intrigues (Video)

Ura që ‘zhduket’ nën ujë, realiteti i saj është më shumë se intrigues (Video)

Gjatë gjithë historisë së botës tonë të bukur, ata kanë krijuar tashmë kaq shumë projekte të mahnitshme arkitektonike. Ndonjëherë mendojmë se si mendj ...
Remzie Osmani publikon ‘Një pjesë shpirti’ (Video)

Remzie Osmani publikon ‘Një pjesë shpirti’ (Video)

Këngëtarja e njohur e këngës shqipe, Remzie Osmani ka publikuar këngën e saj më të re bashkë me videoklip. Projekti më i ri i Osmanit është një bal ...
Dua me pantallona të tejdukshëm në performancën e fundit (Foto)

Dua me pantallona të tejdukshëm në performancën e fundit (Foto)

Si cdo herë e mrekullueshme në skenë edhe mbrëmë kështu u duk Dua Lipa. Këngëtarja shqiptare, tejet e kërkuar në skenat botërore është shfaqur me n ...
Caktohet data për ‘Albanian Fashion Night 2017’

Caktohet data për ‘Albanian Fashion Night 2017’

Kompania me e madhe e modës në vend 'Moda City' është drejt finalizimit për mbrëmjen gala 'Albanian Fashion Night' pranverë-verë 2017. Eventi do të ...

Tortë me bajame

Kur është fjala për bajamet, nuk ka mundësi të mosprovosh dhe këtë recetë torte. Përbërësit: 16 vezë 390 g sheqer 125 g bajame të bluara 120 ...

Shoqata e Pacientëve reagon për rastin e rrëzimit të foshnjes në QKUK

Shoqata e të Drejtave të Pacientëve në Kosovë – PRAK, thotë se është njoftuar se foshnja e Vahide Tasholli ka rënë me kokë në dysheme, me ç’rast ka pë ...
1 2 3 20 / 27 POSTS