1 216 / 16 POSTS

Thaçi: Lista Serbe ka veç një mundësi për ushtrinë

Presidenti Thaçi dje ia ka bërë të qartë Listës Serbe se u është dhënë edhe një mundësi e fundit, që të reflektojnë për themelimin e ushtrisë së Kosov ...

I gjeti gabimin, Gecaj fitoi 25 mijë dollarë nga ‘Instagram’, tani punësohet aty

Gecaj, që mori 25 mijë dollarë nga 'Instagram' për gabimin që i gjeti, tash punësohet në këtë platformë. Studenti i UBT-së, Benjamin Gecaj është fu ...
Hapet ‘Prishtina Fashion Nights 2017’ (Video)

Hapet ‘Prishtina Fashion Nights 2017’ (Video)

Eventi më i madh i modës 'Prishtina Fashion Nights 2017', ka hapur të premten edicionin e ri pranverë - verë në një mbrëmje plot glamour, dhe të ftuar ...

Me një ditë vonesë, Thaçi uron Norën e Distrian për medaljet e arta në Antalya

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar publikisht xhudistet kosovare Nora Gjakova e Distria Krasniqi, për suksesin e jashtëzakonshëm në Antalya ...

‘Bashkim doganor’, ide e Vuçiqit e rrezikshme për Kosovën

Ideja për një bashkim doganor dhe treg të përbashkët të Ballkanit perëndimor, nuk i konvenon Kosovës, bazuar në rrethanat aktuale politike dhe ekonomi ...

Sulmi në Stokholm, i arrestuari është shoferi i kamionit

Policia e Suedisë tha sot se një person i arrestuar për 'dyshim për krim terrorist', po ashtu, është i dyshur se ishte shofer i kamionit, që dje u për ...
1 216 / 16 POSTS