1 2 10 / 16 POSTS
Ambasadori i SHBA’së i reagon Daut Haradinajt

Ambasadori i SHBA’së i reagon Daut Haradinajt

Ambasadori i Amerikës, Greg Delawie i ka reaguar ashpër deputetit të AAK’së Daut Haradinaj, pasi ky i fundit kërcënoi me luftë nëse Ramush Haradinaj e ...
Tërmet në Tiranë, ndjehen lëkundje të forta (Foto)

Tërmet në Tiranë, ndjehen lëkundje të forta (Foto)

Pak minuta më parë ra një tërmet i fuqishëm në Tiranë. Për momentin të dhënat nga stacionet ndërkombëtare gjeologjike tregojnë se ai ishte i një fuqie ...

Tërmet në Prishtinë

Sot rreth orës 15 e 55 minuta, janë regjistruar dridhje toke në Kosovë. Ende nuk ka të dhëna se ku ka qenë epiqendra e tërmetit dhe çfarë ballë të ...
Ja si ta parandaloni hollimin e flokut (Video)

Ja si ta parandaloni hollimin e flokut (Video)

Stresi, plakja dhe shtatzënia janë disa nga faktorët që mund të shkaktojnë hollim të flokut. Kjo gjë ndikon shumë në vetëbesimin e femrave, por ka dis ...

Politikanëve nuk u konvenon Ligji ‘anti-mafia’

Një ligj i quajtur anti - mafia, përmes së cilit do të rregullohej çështja e përfitimeve të pasurisë në mënyrë të paligjshme dhe rrjedhimisht do të lu ...
Konsumoni sa më shumë kivi (Video)

Konsumoni sa më shumë kivi (Video)

Kivi është njëri nga frutat më të shijshme që ju sjell mjaft përfitime shëndetësore, pasi është i pasur me vitaminë C dhe E, e gjithashtu dhe hekur me ...

Policia nis hetimet për lindjen në korridor QKUK-së

Policia e Kosovës edhe zyrtarisht ka njoftuar se ka nisur hetimet për rastin që ndodhi në Klinikën Obstetrike Gjinekologjike, ku Vahide Tasholli nga F ...
Njihuni me vogëlushin ‘Spiderman’, Arat Hosseini sfidon gravitetin (Video)

Njihuni me vogëlushin ‘Spiderman’, Arat Hosseini sfidon gravitetin (Video)

Pamjet e një djali të vogël janë kthyer ne hitin e internetit pasi ai u ngjit në mur njësoj si 'Spiderman' për të marrë një objekt. 3 vjeçari, Arat ...

Trump: ‘Progres i jashtëzakonshëm’ në raportet me Kinën

Presidenti amerikan, Donald Trump, thotë se ai ka bërë 'progres të jashtëzakonshëm' në raportet me Kinën, pas takimit me presidentin kinez, Xi Jinping ...
Pse liqeni Hillier ka ngjyrë rozë? (Video)

Pse liqeni Hillier ka ngjyrë rozë? (Video)

Vetëm imagjinoni plazhet me rërë të rrethuara me pyje eukalipte në liqenin më rozë në botë. Liqeni 'Hillier' ndodhet në 'Ishullin e Mesëm' në jug-pe ...
1 2 10 / 16 POSTS