1 2 3 20 / 29 POSTS
Pamje mahnitëse të Apple (Video)

Pamje mahnitëse të Apple (Video)

Kompania 'Apple' do të hapë zyrat e reja të teknologjisë muajin e ardhshëm. https://www.youtube.com/watch?v=ryb3klS0dyE ...

Kadare nderohet me çmim ndërkombëtar në Kosovë

Ministria e Kulturës së Kosovës në një ceremoni të organizuar ka ndarë Çmimin Ndërkombëtar 'Letërsia Shqipe', për shkrimtarin e madh shqiptar Ismail K ...

Pa asnjë projekt muzikor, Rita Ora fitoi 3.5 milionë euro në vit

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka 2 vite që nuk ka publikuar asnjë projekt të ri muzikor dhe ka fituar 3.5 milionë dollarë në vi ...

Trump: Sulmi në Idlib është ‘fyerje për njerëzimin’ (Video)

Sulmi i raportuar kimik në provincën Idlib të Sirisë 'është fyerje për njerëzimin'. Kështu ka reaguar Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ...

Turqia ‘konfirmon se Assadi ka përdorur armët kimike’

Turqia tha se rezultatet e autopsisë tregojnë se në një sulm në provincën Idlib të Sirisë janë përdorur armët kimike. Sulmi, që ka ndodhur të hënën ...
Përfitimet nga konsumimi i Hurmes (Video)

Përfitimet nga konsumimi i Hurmes (Video)

Hurmat konsumohen në pjesë të ndryshme të botës, ndërsa në vendet arabe janë një pjesë e rëndësishme e dietës. Këto janë dobitë e jashtëzakonshme të ...
Shitet diamanti ‘Ylli rozë’ (Video)

Shitet diamanti ‘Ylli rozë’ (Video)

Një diamant i rrallë i njohur si 'Ylli rozë' është shitur në Hong Kong për më shumë se 71 milion dollarë duke vendosur një rekord të ri botëror të gur ...

Kosova dhe Shqipëria humbin në FIFA

Kosovës dhe Shqipërisë humbjet në eliminatoret e Botërorit 'Rusia 2018' i kanë kushtuar me rënie në pozicione. Përfaqësuesja kosovare pas humbjes p ...

Koncerti i Britney Spears shtyn zgjedhjet në Izrael

Duket si e pamundur, por këngëtarja ka ndërprerë procesin demokratik në të gjithë vendin. Raportimet e mediave lokale në Izrael thonë se politikanët k ...
Lamtumirë Pioli, Inter gjen trajnerin e ri (Foto)

Lamtumirë Pioli, Inter gjen trajnerin e ri (Foto)

Drejtuesit e Interit kanë dy alternativa për të zëvendësuar Stefano Piolin në fund të edicionit Pavarësisht se ka bërë disa ndeshje të mira dhe ka kt ...
1 2 3 20 / 29 POSTS