1 2 3 20 / 22 POSTS

Për dallim nga Gjermania, Malajzia e aprovon ligjin e ri që e lejon martesën me fëmijë

Malajzia e ka aprovuar sot një ligj për shkelje seksuale kundër fëmijëve, por nuk e ka kriminalizuar martesën me fëmijë. Një anëtar opozitar i Parl ...
Elina Duni vjen me projektin e saj në nëntë gjuhë (Video)

Elina Duni vjen me projektin e saj në nëntë gjuhë (Video)

Në këtë projekt të saj ajo pasqyron kultura të ndryshme dhe në mënyrën më të mirë siç di vetëm ajo Këngëtarja shqiptare e cila jeton në Zvicër, Eli ...

Lajme të rrejshme në portale, dënimi deri në 50 milionë euro

Qeveria gjermane të mërkurën ka miratuar dënimet, të cilat arrijnë shifrat deri në 50 milionë euro për të gjitha mediat online, të cilat në afat prej ...
Rusi, ski me bikini (Video)

Rusi, ski me bikini (Video)

Pranvera ndjehet në ajër, por nuk ka ardhur ende sezoni i plazhit. Por kjo nuk ka penguar qindra persona që të përpiqen të thyejnë një rekord botëror ...

Ministria e Shëndetësisë sqaron analizat e Naser Makollit

Ministria e Shëndetësisë ka informuar përmes një komunikate për media edhe për disa detaje të tjera të rezultateve të analizave të tashmë të ndjerit, ...

Beyonce dhe Jay Z festojnë përvjetorin e tyre të nëntë, kjo është surpriza e saj

Beyonce ka lansuar një video që e ka realizuar fillimisht në vitin 2015, kënga që quhet 'Die With You', por në një version të ri. Beyonce dhe Jay Z ...
Makina mburojë për 38 policë, protestuesit s’kanë asnjë ‘shans’ (Video)

Makina mburojë për 38 policë, protestuesit s’kanë asnjë ‘shans’ (Video)

Pavarësisht stërvitjes që ata bëjnë, efektivët e policisë hasin shumë vështirësi kur janë përballë qindrave, apo edhe mijërave protestuesve. https: ...
Aleexandra Kefren shet 2.3 milionë euro virgjërinë (Video)

Aleexandra Kefren shet 2.3 milionë euro virgjërinë (Video)

Adoleshentja gjermane që nxorri në ankand virgjërinë e saj, ka gjetur një blerës. 18 vjeçarja Aleexandra Kefren e shiti atë për 2.3 milionë euro. B ...

A e dini çfarë i ndodh trupit tuaj nëse agjëroni vetëm 3 ditë?!

Agjërimi vetëm për 3 ditë mund të rigjenerojë tërë sistemin imunitar, madje edhe tek të moshuarit, sipas një gjetje të fundit të shkencëtarëve. Edh ...

Bërxolla viçi me rozmarinë

Për ta gatuar bërxollën ju duhet gjalpë, vaj ulliri dhe rozmarinë. Gatimi fillon në tigan mbi zjarr: hidhni 4 lugë gjelle vaj ulliri, 2 lugë gjalpë ...
1 2 3 20 / 22 POSTS