1 2 3 10 / 22 POSTS
Këndon Shkurte Gashi, fluturojnë paret (Foto)

Këndon Shkurte Gashi, fluturojnë paret (Foto)

Është njëra ndër këngëtaret më të angazhuara sidomos nëpër dasma e ahengje familjare gjithandej , shkruan Kosovarja për Shkurte Gashin. E pëlqyera ...

Ylli shqiptar dërgon Arsenalin në krye të Premierë Ligës

Arsenali ka qenë këtë edicion larg pozitës së parë në Premierë Ligë, por të paktën janë pjesa e statistikave ku gjiganti anglez ka lulëzuar duke preku ...
Një tjetër shqiptare në tregun muzikor amerikan (Video)

Një tjetër shqiptare në tregun muzikor amerikan (Video)

Këngëtarja shqiptare me emrin Njomza do ta lansoj albumin e saj të parë në tregun amerikanë, Njomza është pjesë e kompanisë muzikore 'REMember Music'. ...

Zyrtare: Milaim Zuzaku, trajner i Dritës

Pas suspendimit të Ismet Munishit që ishte i përfshirë në video skandalin e ditëve të fundit, Drita ka marrë vendim që zë vend të tij ta emëroj Milaim ...
Rekordmeni shqiptar përmes figurës së Rita Orës në Librin e Guinnessit? (Foto)

Rekordmeni shqiptar përmes figurës së Rita Orës në Librin e Guinnessit? (Foto)

Prindërit e Rita Orës kanë lindur në qytetin e rrafshit të Dukagjinit, Gjakovë. E pikërisht në këtë të fundit do të organizohet një aktivitet i mad ...
Rrugët pushtohen nga peshkaqenët pas përmbytjeve në Australi (Video)

Rrugët pushtohen nga peshkaqenët pas përmbytjeve në Australi (Video)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Australi pas një cikloni që çoi në përmbytjen e rrugëve. Një peshkaqen i madh i cili konsiderohet si agresiv ...

‘Sot vdiq njerëzimi!’ (Video)

​Sulm kundër fëmijëve. Trupa vogëlushësh të pajetë, që varen nga krahët e punonjësve të ndihmës. 'Pamje tronditëse. Njerëzimi vdiq sot në Siri', thotë ...

Haradinaj: Mund të mos lirohem nesër!

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në një bisedë telefonike për gazetën Express, ka folur për procesin e nesërm gjyqësor nd ...

David McAllister: Serbia t’i pranojë krimet e kryera në Kosovë

Derisa nuk pranon krimet e kryera në Kosovë dhe nuk normalizon marrëdhëniet me Kosovën, Serbia nuk mund të bëhet anëtare e BE-së, thotë për mediet gje ...
Ja pse duhet të hani më shumë arra (Video)

Ja pse duhet të hani më shumë arra (Video)

Pirja e lëngut të portokallit, ngrënia e pjeshkave dhe arrave, mund t’i ndihmojë gratë që të reduktojnë rrezikun nga shumë çrregullime në moshë të vje ...
1 2 3 10 / 22 POSTS